Bayrak şehir Kahramanmaraş

Bayrak şehir Kahramanmaraş

Gazeteci Bekir Doğan ve Niyazi Kara dostlarımla her gün olmasa da sık sık Ülkenin ve şehrimizin meselelerini konuşur tartışırız. Ortaya çıkan konuları kaleme alırız.

Gazeteci  Niyazi Kara geçen hafta sözlü olarak “ Hocam  Mercimek Tepe ve Seyir Tepesindeki bayrakları indirmişler “ Bu konuda bir yazı yazar mısın?” demişti… Bende dedim ki “Niyazi sen bir haber yap. Ben de köşemde bahsedeyim” dedim. Sağ olsun Niyazi Kara haberi yapmış.  Kahramanmaraş Gazetesinin  23-30 Nisan tarihli nüshasında bu haberi Sür manşetten  vermiş. 25 Nisan 2014  Cuma günü Gazeteye uğradım  Niyazi Kara  “Hocam bayrak haberini yaptım, sen de yazacak mısın” dedi. Elbette yazarım dedim.

Bayrak bizim kutsalımızdır. Devlet bizim kutsalımızdır. Vatan bizim kutsalımızdır.  Bu topraklarda bin yıldan beri yaşayan millet bizim kutsalımızdır. Bizim varlık sebebimiz bu değerlerdir. Bayraksız ezan olmaz. Bayraksız Cuma namazı kılınmaz bu topraklarda.

Hele Kahramanmaraşlıların canı ve ciğeridir bayrak. Bu bayrak için rengi gibi kan döktü Kahramanmaraşlılar.

Bende Kahramanmaraş Gazetesinde sür manşetten verilen haberin önemine binaen bu yazımı yazıyorum.  Mercimek Tepede dalgalanan bayrağımız  yenilenerek herhalde yerine tekrar konmalıdır.   Seyir Tepesindeki Dalgalanan bayrağımız yeniden yerine  asılmalıdır.

Sabahleyin uykusundan uyanan  çocuklarımız,tenefüs almak için balkona  çıktığında o bayrağın hürriyet  nefesini hisseder. Adana yolundan şehrimize giren misafirlerimiz O tepelerde dalgalanan bayrağı görüp , muhabbetlerini artırmalıdırlar.

Kahramanmaraş’ın bir çok yerinden görünen bu bayraklarımızın  neden kaldırıldığını bilemiyoruz ama,yetkililerimizin  bu bayrağı yerine asacaklarını düşünüyorum. Ülkemin bütün topraklarında dalgalanan bayrağımızın ,çok anlamı vardır. Ama Ay yıldızlı Bayrağımızın Kahramanmaraş semalarında dalgalanmasının daha başka anlamı vardır.

Çünkü bu şehir bayrak şehirdir.  Kahramanmaraş Bayrak şehirdir.

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co