Bayrak İnerse !…

Bayrak İnerse !…

Bayrak inerse !..

Bayrak : Bağımsızlığın, özgür bir ülke olmanın sembolüdür..

Bayrak inerse yerine başka bayrak çekilir !..

1919 da Maraş kalesinde dalgalanan şanlı bayrağımızı indiren Fransız askerleri yerine kendi bayraklarını çekmesi üzerine: Cuma namazı için mindere çıkan Rıdvan hoca :”

28 Kasım 1919 Cuma günü Maraş’ın kara sabahıdır. Yatağından kalkan Maraşlılar, asırlardan beri Kale burcunda dalgalanan şanlı bayraklarını göremezler. Bu olay şehri infiale sürükler. Avukat Mehmet Ali Bey, “Alemi İslama Hitap” beyannamesini yazar ve şehrin muhtelif yerlerine dağıtır, halkı Bayrağın indirilmesine tepki göstermeye davet eder.

Cuma namazına çok büyük bir kalabalık toplanır. Ezan okunduktan sonra halk dışarıda “Bayraksız namaz kılınmaz” diye bağırır. O esnada İçerdeki imam efendi, “Hürriyet olmayan bir yerde namaz kılınmaz” diyerek beyannamenin doğru olduğunu ifade eder. Bunun üzerine halk topluca kaleye hücum ederek, indirilen Şanlı Bayrağını yeniden Kale burçlarına diker ve Cuma namazını orada eda eder. Bayrak olayından sonra şehir adım adım savaşa sürüklenir, Arslan Bey başkanlığında kurulan Müdafaa-i Hukuk Cemiyeti, her mahallede teşkilatlanarak harekete geçe

ÂLEMİ İSLAMA HİTAP!

Ey Millet-i Necibe-i Osmaniye!

Vaktine hazır ol.

Bin üç yüz seneden beri Hz. Allah’ı ve

Peygamber-i zişanı hizmetinle razı ettiğin

Bir din ölüyor.

Ecdadının kanı ve canı pahasına fethettiği

Kalenin burcundaki al bayrağını indirdiler,

Yerine Fransız bayrağını çektiler.

Şimdi bayrağını geri yerine koyacak

Bir İslam gayreti sende hiç mi kalmadı.

Haydi davran!

Davran ki, azamet ve cesaretle

Hürriyetimizin timsali olan bayrağımızı

Yeniden dalgalandıralım.

Sen Allah’a bağlılığınla

Kendini gösterirsen, korkma!

Bütün Fransız milleti gelse seni yenemez.

Buna emin ol ve yürü!..

Bayrak olmadan Cuma namazı kılınmaz, farz namazı cemaatle kılınmaz, hal böyle olunca Diyarbakır da bir soysuz bayrağımızı indirdi, onu yerine dikmek Diyarbakır Müslümanlara düşüyor..

Diyarbakır halkı ya şanlı bayrağımızı yerine diker yada : bundan böyle camilerinin kapatmaları gerekir. Bayrak dalgalanmayan bir beldede namaz kılınmaz !..

Milli Savunma Bakanı ve İçişleri Bakanı istifa etmeli..

Sebebine gelince : Bu olay Amerika Birleşik Devletlerinde, veya Avrupa Ülkelerinin her hangi birinde olsa yada Dünyadaki 224 ülkenin 223 de bu olay olsa o soysuz iki kaşının ortasından vurulurdu.

Türkiye de Osmanlı Devlet yıkıldıktan sonra : Devlet kurulamadı.. Türkiye Cumhuriyeti artık devlet olmalı , kırmızı çizgilerini ortaya koymalıdır..

91 yıldan beri biz 61 hükümet kurduk ama halen devlet olamadık.. 61 Başbakan seçtik halen devlet olamadık.. Devlet var olsa bugün bu olayların hiç biri olmaz..

Türkiye savaş alanına çevirenlerin her türlü hakkı var, mağdur olan vatandaşın hiçbir hakkı yok. Türkiye de eşkıya hüküm sürüyor..

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Meclis başkanı Cemil Çiçek, siyasi partilerin genel başkanları bayrak indirme olayını sadece kınıyorlar.. kınamak hııı hıı..

Oysa bu dünyanın her hangi bir ülkesinde olsa sonucu ne olurdu, onu biri kalkıp söylemiyor.. bir çıkıp biz devletimiz istiyoruz demiyor..

Maraşlı 28 Ekin 1919 Cuma günü kalesine bayrağını dikti ve Bayrak bir daha inmedi..Diyarbakır halkı da kalesine kışlasına bayrağını dikmeli ve bayrağına sahip çıkmalıdır..

Bayrak inerse : Özgürlük gider !..

Bayrak İnerse : Hürriyetinin elinizden gider..

Bayrak inerse : Farz namazını cemaatle kılamazsınız !

Bayrak inerse : Yerine başka bir ülkenin bayrağı çekilir o zamanda öz vatanınızda azınlık olursunuz, yok olur gidersiniz, Çapulcuların indirdiği bayrağı daha yükseklere dikiniz..

İyi günler..

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co