Bayrak inerse: Boşa giden enerji

Bayrak inerse: Boşa giden enerji

Bayrak inmesi ve boşa giden enerji

Bayrak indiği zaman : Devlet diye bir şey kalmaz !..

Bayraklar ülkelerin bağımsızlık sembolüdür..

Bayrak hürriyetin işaretidir..

9 yılda bir bölücü örgüt yandaşları yüzünü gizleyerek bayrağımızı indirme cürreti gösteriyor, dünde yazdığım gibi bu bizim devlet olamamızdan kaynaklanıyor..91 yıldır Türkiye devlet olmadı.. 91 yıl daha geçsede devlet olmamız zor görülüyor..

Türk milletini “Aptal” sananlar, öyle görenler var, bunlar unutur diyorlar ve ayın oyunu 9 yılda bir defa tekrar ediyorlar..

Oysa biz : 23 Haziran 1996 HADEP Kurultayında maskeli bölücü örgüt yandaşları, kişiler Türk Bayrağını salondan indiriyorlar.. Kongre yi izleyen Polislerin öyle baka kaldığını biliyoruz.. niye yetkisi yok da ondan..

9 yıl sonra 20 Mart 2005 de Mersinde yine yüzü maskeli kişiler Türk Bayrağını indirerek yerde sürüyorlar.. biz bunu da unutmadık..

2014 yılı tam 9 yıl sonra seçilen yer ise : 9 Haziran 2014  Diyarbakır 2. Hava Kuvvet Komutanlığına giren bölücü örgüt yandaşları bayrağımızı indiriyor.. Askeri birliğimizi taşlıyor, böyle devlet düzeni olur mu ?

Bakın : Bayrak direğinin dibinde ipi olmasına rağmen bir yere mesaj vermek için direğin başına çıkarak onu indiriyor..! Türkiye de devlet olsa : Devlet’te bayrağa uzanan eli kırarak bölücü örgüt yandaşlarına bir mesaj veridi.. ama maalesef devlet yok..!..

Dün tüm televizyon kanallar bunu tartıştı.. : Bayrağı indiren kişi vurulsa mı iyi , vurlmadı mı iyi oldu ?  akşama  kadar tartışma konusu bu oldu ..

İyi güzel şeyleri konuşmamız gerekirken boşa ginden bir enerjimiz oldu..

Bana göre önce şunun tarşımmamız gerekir: Bu bir ferdi olaysa, o zaman Televizyonlara, internet sitelerine, gazetelere yayın yasağı getirerek bu konuda haber yaptırmamak ve milletin piskolojik yapasını bozarak iç savaşa hazır hale getirmemek gerekir..

Kahramanmaraşlı sokakta konuşuyor: “ Bu şerefsiz Kahramanmaraş’ta olacaktı – Asker ve Polisden önce onu biz vururduk diyor ve öfkesini ilan ediyor..

Bütün Türkiye de vatandaş geriliyor.. böyle bir ferdi olay her hangi bir ilde olduğu zaman vatandaş: Av tüfeği ile, tabanca ile, sapan taşı ile onu vurmayacağının ve yere indirmeyeceğini kim garanti ede bilir..?…

Özellikle bölge illerimizde halkımız diyor ki ! : Sivile, askere ve polise o molotofu atanı bir yakalasam bende kendini diri diri yakardım.. ben onu tavuk gibi keseceğim diyerek kin duymaya başlayan milyonlarca vatandaş var..

Bazı konular var ki : Sesiz sedasız hal edilmelidir.. Televizyonlarda, gazetelerde internet ortamında vatandaşı germeye devam edersek bir gün patlar.. hemde nasıl patla bunu tahmin edemiyorum..

O günleri hatırlatmak istemiyorum ama bire bir yaşadığımız olaylar olduğu için : “ Maraş- Çorum,İzmir Menemen- Sivas, Adana, Ankara daki olaylar ve vatandaşı canından bezdirdiği için çıktı.. sonra da Türk Silahlı Kuvvetleri yönetime el koymak zorunda kaldı.

O günleri hatırlayın: Milli piyongo satıcıları ve ilimizi karıştıran kişiler sonra onlar kaçıp gitti, biz sağcı – solcu diyerek bir birimizi öldürdük onlar ise Suriye’yi çoktan bulmuşlardı..

9 yılda bir sahnelenen oyunlar: biz ise bir birimizi öldürmek için kin tutmaya ve bir PKK yandaşı yakalasak öldürsek demeye başladık..

Belki : İstanbul’un bazı yerlerinde, Mersin, Ankara da tutmaya bilir ama, Anadolu insanı barut gibi oldu.. herkes bunun birini yakalasamda öldürsem demeye başladı .. bu tahlikenin en büyük tehlikeli yanı bu  !.. bunu hükümetin görüp tetbir alması gerekiyor..

Bölücü örgüt yandaşları : Diyarbakır da yaptığın veya İstanbul da yaptığını Anadolu her hangi bir ilinde yapacaklar, halk onların tamamını öldürür bir tanesini sağ bırakmaz ki buda 1978 de ki olayların benzeri olur.. oyun aynı oyun, figuranlar değişti..

Oysa Türkiye bugün : Yerli ilk Heliköpterimiz olan Atak ‘ı konuşmalı, Nüklüer santrallarımızı konuşmalı.. uçak ve uzay sanayii konuşması gerekiyor..

İstanbul da yapılan Dünyanın en büyük hava alanını konuşmalı, 3. Köprüyü konuşmalı, ama biz bunları unuttuk, bayrak indi, bayrak çıktı.. ile enerjimizi boşa harcıyoruz..

Tutarsızlık: Asker ve Polis bölcü örgüt PKK ‘lı ve ya yandaşını vurursa suç , silahına el konuyor.. vurmazsa suç: görevden alınıyor..

1974 de aynı olayları yaşamıştık.. Polis ve Asker istifa etmeye başlamıştı.. Bugün gerilen polis ve Asker toplu istifaya başlarsa ortada ordu ve polis kalmadığı gibi : Devlet kandini koruyamaz hale gelir.. bunların hesabı iyi yapılmalı kanuni düzenleme bir an önce çıkarılmalıdır..

Kendisine taş atana Polis ve Askerin gül atacak hali yok..

Kendisini yakan bölücü örgüt militanına : eline sağlık iyi ki beni yaktın diyecek halide yok.. Polis ve askerin can güvenliği yok onu kim sağlayacak ?

Yarın toplu istifalar başlarsa hükümeti çok kötü sarsar onun için acil kanuni düzenleme yapılmalıdır..

Yeter artık enerjimizi boşa harcamayalım, ülkemiz için yeni üretim yapalım..

İyi günler..

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co