Bayazıt, “Mozaikleri görünce Maraşlıyım demekten utandım!”

Bayazıt, “Mozaikleri görünce Maraşlıyım demekten utandım!”

KEV Başkanı Mahmut Bayazıt

“Mozaikleri görünce Maraşlıyım demekten utandım!”

 

KAHRAMANMARAŞ/ Ankara da yaşayan Kahramanmaraşlıların kurduğu “KEV Kahramanmaraş Eğitim Vakfı Başkanı Mahmut Bayazıt ,” Bizler Kahramanmaraş tanımıyoruz şehrimizi bugün görünce ne kadar yabancı olduğumu anladım, Maraşlıyım demeye utanıyorum,” dedi.

KEV  yönetimi Kahramanmaraş’a gezi düzenleyerek şehrimizi gezmeye başladılar.. ilk gün akşamı Kolcuoğlu da Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek ev sahibi konuklarımıza akşem yemeği verdi.

maraş (1)

KMTSO Meclis Başkanı Hanefi Öksüz, KTB Başkanı Ahmet Duran Balsuyu, KEMESOB Başkanı Ahmet Kuybu, iş adamları ile Ankara dan gelen Kahramanmaraşlıların katıldığı akşam yemeğinde Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek ,” Bildiğiniz gibi son büyükşehir yasası ile ilimiz Büyükşehir oldu.. Dulkadiroğlu ve Onikişubat ilçeleri kurulmuş olduk, bizde Onikişubat ilçesinin belediye başkanı olduk, ilçemiz 27 ilin nüfusundan fazla nüfusa sahip olan bir ilçe olup, her şeyi sıfırdan oluşturarak hizmet vermeye çalışıyoruz, ilçemizin tarihi ve turistlik ve doğal güzelliklerini sizlerle birlikte Ankara da Türkiye de ve Dünyaya hep beraber tanıtacağız bu bağlamda ilçemize hoş geldiniz diyorum.,” dedi.

KMTSO Meclis Başkanı Hanefi Öksüz ise : “ Ankara da vakıf ve sizlerle sık sık bir araya geliyoruz, Vakıf Başkanımız Mahmut Bayazıt ve yönetim kurulu üyeleri arkadaşlarımızı Kahramanmaraş’ta görmekten sizleri burada ağırlamaktan mutluluk duyuyorum..

maraş (3)

Önceden planlı işlerim olduğu için aranızdan ayrılacağım ancak Kahramanmaraş’a hoş geldiniz inşallah bu ziyaretlerin devamını diliyorum,” dedi.

KTB Başkanı Ahmet Duran Balsu,” Kahramanmaraşlılar olarak şehrimizin kalkınması ve turizm alanında tanıtım yapmak için herkes üzerine düşen görevi yaptığı Zaman Kahramanmaraş turizmden hak ettiği payı alacaktır..

Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek bey’e ve ekibini teşekkür ediyorum diyen KEV Başkanı Mahmut Bayazıt: “ Bugün mozaikleri gezdik, müzemizde gezi yaptık, gördüm ki biz Kahramanmaraş’ı sadece dedelerimizin evi olarak bilmişiz ve bugüne kadar tanımamışız.. samimi söylüyorum, Kahramanmaraş’ı tanımayan bir Kahramanmaraşlı olarak ben utanıyorum, Kahramanmaraşlıyım diyemiyorum, çünkü şehrimizi tanımıyoruz,” dedi.

Akşam yemeğinde samimi ortamda geçen sohbette , bir konuşma yapan vakıf başkanı Mahmut Bayazıt,” Vallah doğrusunu söylemek gerekirse Kahramanmaraş’ta böyle mozaikler olduğunu görmemiştim, işin doğrusu üzülerek söylüyorum, Kahramanmaraş’ı tanımamışız Maraşlıyım demekten utanıyorum, ama vakıf olarak bu tür gezileri sık sık yaparak şehrimizi tanıtmak için elimizden geleni yapacağız” dedi.

maraş (17)

Kahramanmaraş’ın bu kadar tarihi ve doğal güzellikleri olduğunu işin doğru bilemediklerini sadece arada bir ziyaret ettiğimiz ilimizi tanımamının ezikliğini yaşayan heyet de bulunan Kahramanmaraşlılar bugünden sonra daha sık geleceklerinin sözünü verdiler..

Cuma- Cumartesi ve Pazar olmak üzere güç gün boyunca, Kahramanmaraş ilçelerini ziyaret eden ekip hayranlık içinde ilimizden ayrıldı.

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co