Bayazıt: “Hedefimiz daha çok öğrenciye burs vermek”

Bayazıt: “Hedefimiz daha çok öğrenciye burs vermek”

 

KAHRAMANMARAŞ/ Ankara da yaşayan Kahramanmaraşlıların kurduğu, Kahramanmaraş Eğitim Vakfı Başkanı Mahmut Bayazıt, Kervanhan da basın ile bir araya gelerek ” Ankara da okuyan 100 öğrenciye burs veriyoruz bu sayıyı artırmak için çalışıyoruz,” dedi.

Kahramanmaaş Eğitim Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Bayazıt, yönetim kurulu üyesi Selahattin Hacıömeroğlu, Halil Arık, Levent Çuhadar, Mehtap Zuldaoğlu, Abdulhakim Eren ile gazeteciler Kervanhanda bir araya geldiler..

Vakfı Başkanı Mahmut Bayazıt:” En kısa zamanda gazeteci dostları bürolarında ziyaret ederek vakfımızı ve hizmetlerimizi anlatacağız..

1987 yılında Ankara’da kurulan “Kahramanmaraş’lılar Eğitim Vakfımız” kuruluş gününden bu zamana kadar faaliyetlerini devam ettirmektedir.

Vakfımızın kuruluş amacı; Kahramanmaraş’lılar arasında birlik ve beraberliği sağlamak, Kahramanmaraş’ımızı her yönü ile tanıtmak, üniversitede okuya ihtiyaç sahibi öğrencilerimize imkanlar dahilinde burs vermek, Kahramanmaraş’lı hemşehrilerimizin iyi ve kötü günlerinde, birlik ve beraberliğimizle yanlarında olmak, Kahramanmaraş’ımızın tarihini, kültürünü, turizmini tanıtmak, spor etkinliklerini teşvik etmek, yardımcı olmak ve Kahramanmaraş’tan Ankara’ya gelen hemşerilerimizin talepleri doğrultusunda onlara yardımcı olmaktır.

Ankara’da faaliyet gösteren Kahramanmaraş il ve ilçe derneklerimizle birlikte hareket etmeye her zaman özen göstermekteyiz.

Vakfımız her dönemde milletvekillerimizin, valilerimizin, belediye başkanlarımızın, ticaret ve sanayi odası başkanlarımızın, Kahramanmaraş’lı iş adamlarımızın her zaman desteklerine mazhar olmuştur.

İstanbul da yapılacak olan Kahramanmaraşlıların kurdukları Dernek ve Vakfıların toplantılarına bizde katılacağız bakalım bir çatı altında toplana bilecekmiyiz bilemiyorum,” dedi.

Vakfı olarak Kahramanmaaş ile daha sıkı fıkı olmak, burada bir şube açmak amacımız var bakalım önümüzdeki günler bizlere neler gösteri ,” diye konuştu.

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co