Bayanlar, yer altı perdecisinde tercih ediyor

Bayanlar, yer altı perdecisinde tercih ediyor

Günümüzde bayanların ev süslemesinde perdeye ayrı bir önem veriyorlar. Evini yeni alan, ya da yenilemek isteyenler, önce boya yaptırıyor, ardından eve uyumlu bir perde seçiyorlar.

Kahramanmaraş’ta da bu konuda bir araştırma yaptık. Saraçhane Çarşısında Bayanlar arasında en fazla tercih edilen ve yer altı perdecisi olarak bilinen Abdullah Güler ile neden tercih edilmesi ile ilgili söyleşi yaptık.

Güler, ortalama bir ev için, 3 bin 800 TL perde kullanıldığını, bu fiyatın kendilerinden alınması durumunda 2.200 TL’ye mal olduğunu belirterek şunları söyledi; “  İnsanlar kiracı olsun, ev sahibi olsun. Temiz ve düzenli olsun istiyor. Dolayısı ile evi gösteren boya, mobilya ve perde diyebiliriz. Bizim işimizde perdecilik. İstiyoruz ki markalı perdeleri bile en ucuza satış yapalım. Neden ucuz veriyoruz, çünkü dükkân kiramız düşük, ikincisi biz peşin alıp, peşin satıyoruz. Böyle olunca da en az % 30 daha ucuza perde satmaktayız. Kahramanmaraşlı hanımlar da böyle olunca, bizi tercih ediyorlar” dedi.

PERDE ALIRKEN NELERE DİKKAT EDİLMELİ

Bu konuda ise bakınız, bilen insanlar ne diyor? “Evinizin pencerelerinin boyutları da perde seçiminde ikinci önemli rolü oynuyor. Eğer pencereleriniz genişse, perdeleri duvar rengine zıt bir renkte seçebilirsiniz. O zaman duvarda yoğun bir ikinci renk oluşacak, bu perdeler evinize renk katacaktır. Perdelerinizin, koltuk ve halılarınızla uyumu da çok önemlidir. Bu konuya da çok dikkat etmelisiniz.

Perde seçerken dikkat etmeniz gereken diğer önemli unsur, salonunuzun konumu yani güneş alma oranıdır.

Güneş alma oranının yanı sıra dikkat edilmesi gereken bir diğer nokta ise, dışarıdan içerinin ne kadar göründüğüdür. Buna bağlı olarak değişik kumaşlarda perde seçmek doğru olacaktır. Tül ve güneşlik mi kullanacağız, yalnız güneşi ve dışarıdan görüntüyü kesmek için perdeyi kalın bir kumaştan mı seçeceğiz, yoksa panjurlarınız var da yalnız tül mü takacağız? İşte bu konularda bizlerin düşünceleri de alınarak perde alınmalı” diyorlar.

aguler (2)

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co