Batsın Sizin Dünyanız

Batsın Sizin Dünyanız

Cep telefonuna gelen bir mesaj: “Suriyeli 21 kişilik aile yazlık elbiselerle aç bir ahırda açıkta kağıt üzerinde yatıyor ! çoğu hasta ölmek üzere Allah için yardım edin!”
Bir lokma ekmek, giyecek ne varsa, çöpe atacağınız en varsa ..kalmış yemek, “Bayat ekmek kabul edilir”
Adres: Ürdün, Suriye, Yemen, Mısır veya Amman değil, Arakan hiç değil, Kahramanmaraş’ta Tekke mahallesi bir evin ahırı..
Sıcak sobanıza sırtınızı verdiniz, veya kalorifer peteğine yaslandınız, çayınız da geldi , keyfinize diyecek yok.. sözüm içinde iman olan Müslüman’a : Suriyeli Ayşe bebek süt olmadığı için aç ağlıyor, annesi beslenemediği için yavrusuna sütünü veremiyor, üstelik de titremeye devam ediyor.. yakacak sobası yok, odunu yok , kömürü yok, elektrik sobası hak getire, kira verecek parası bile kalmamış.. aylardır banyo yüzü görmemişler..
12 Milyon Irak vatandaşı ülkeyi terk etmiş, 5 milyon ölmüş , ölmeye devam ediyor, ABD askerleri ve müttefiklerinin ne kadar Iraklı Müslüman bacımıza tecavüz ettiği ise belli değil..
Nerede bir Müslüman varsa : orada kan ve göz yaşı var..
Suriye ‘den Esat’ın zulmünden kaçarak, çölden yaya olarak Ürdün’e geçmeye çalışan , Kadın , Erkek, Çocuk -Yaşlı insanlar çöllere düşmüşler.. aç ve susuzluktan , yaşlılar ve çocuklar çölde ölmüş , 100’lerce ceset…
Sanal ortamda çöldeki ölenleri gösteriyor..
Özgür Suriye ordusuna mensup kişileri yakalayan Şam yönetimi , “Diğerlerine ibret olsun diye , ellerini arkasından bağlamışlar.. insanların gözü önünde birinin motorlu odun testeresi ile başını keserken, bir diğeri kurban keser gibi başını gövdesinden ayırıyor.. ölümü bekleyen diğer askerler ise ölen arkadaşlarına bakıyor !..
Çin de bir çocuk – 2 veya 3 yaşında , Çinliler tarafında toplanmışlar tekmeleniyor.. çocuk feryat ediyor, zalim Çinliler , o yavrucağa işkence yapıyorlar.. tepeliyorlar tekmeliyorlar.. o çocuğun suçu ise Türk olması.. sonunda da top oynayarak öldürüyorlar..!
Tek suçu Türk olması, Türk çocuğu böyle öldürülüyor ?..
Arakan dan görüntüler: Müslümanları diri diri yakıyorlar.. suçları ise Müslüman olmak başka bir suçu yok , “ eğer biz Müslüman değiliz “ deseler af edilecekler.. ama onlar şahadet kelimesi getirerek yanarak can veriyorlar.. tek dışı kalmış batı ise bunları izlemekle yetiniyor..
Batsın sizin dünyanız, : Hani birleşmiş milletler ? nerede ?
Demokratik ülkeler, insan hakkı diyen ülkeler, Çiftte Standartlı Avrupa İnsan hakları hani nerede ? Bir köpek, bir balina için dünyayı ayağa kaldıran AB ülkeleri nerede ?
Uyan hey İslam alemi uyan:
Müslüman’ın Müslüman’dan başka dostu yoktur..
Dünyada geçerli din İslam’dır..
Eğer bugün sen : Irak, Mısır, Suriye, Arakan, Libya, ve Dünyanın dört bir yanında Müslümanlar üzerinde oynanan oyunu göremiyorsan ve dahi, Tekke Mahallesinde ki Suriyeli Müslüman Kardeşimiz, aç ve inim inim inlerken, sıcak sobanın başında yatıyorsan , bugün bir bedeli var bir gün hep beraber öderiz..
Mehmet Akif Ersoy’un söylediği gibi : Medeniyet dedikleri tek dişi kalmış bir canavar ve Dünya üzerindeki Müslümanları yiyor , eğer sen bugün bunu göremiyorsan, bir gün sıra sana da gelecektir. Onlar geldiğinde :” Ben Müslüman Değilim- Sizdenim” diyeceksen mesele yok, sıcak yatağında yat uyumaya devam..
Pirzola- Biftek yek- arta kalanı çöpe at, Açık büfelere git, 10 kişilik yemek al ye mideni şişir sonra 9 kişiliğini çöpe atı , bugün böyle gelir böyle gider de.. keyfine bak !..
Ama bir gün bu dünyada bir bedel ödeyeceğimizi unutma, sonra birde ahrette bunun hesabı var orasını da unutma er – geç ödeyeceğiz bu bizim kesemize kalmaz..!
Zalim ve duyarsız toplumun cezası toptan gelir…
Zalimle birlik olan bir gün bunun bedelini öder..
Cep telefonumuza gelen mesaja bile sesiz kalıyorsak , bunun bedelini bir gün mutlaka öderiz..
Batsın sizin dünyanız
İyi günler..
11 Aralık 2013

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co