Batıpark’ta 10 bin kişi iftarda buluştu

Batıpark’ta 10 bin kişi iftarda buluştu

Mağralı ve Serintepe Mahallesi sakinleri Batıpark Stadında muhteşem bir tablo oluşturdu. Kahramanmaraş’ın bugüne kadar gerçekleştirilen en büyük iftar organizasyonunda yaklaşık 10 bin vatandaş, yapılan dualara birlikte ‘Amin’ diyerek, iftar yaptı.

Onikişubat Belediyesi, rahmet, bereket ve mağfiret ayı Ramazan-ı Şerif’te, unutulmayacak bir organizasyona imza attı. Mağralı ve Serintepe Mahallesi sakinleri, Batıpark Stadında birlikte dua edip, oruçlarını açtı. Stadın içerisinde yıldız şeklinde dizayn edilen masalarda yerlerini alan binlerce vatandaş, birlik ve beraberlik mesajının en güzelini sergileyip, muhteşem bir tablo oluşturdu.

patıpark (7)

İftar programında, doğup büyüdüğü semtin sakinleri ile yakından ilgilenen Başkan Mahçiçek, vatandaşlarla sohbet edip, bol bol hatıra fotoğrafı çektirdi, şükran duygularını paylaştı. Programda vatandaşlara seslenen Başkan Mahçiçek, “Sizlerle birlikte olmak, kucaklaşmak ve bu güzel akşamı birlikte idrak etmek, tarif edilemez bir mutluluk” dedi.

“Bu atmosferi oluşturmayı, yaşamayı bize nasip eden Cenab-ı Hakka şükrediyorum” diyen Başkan Mahçiçek, şöyle devam etti:

“Böyle güzel insanlarla beraber, bu mutlulukları beraber yaşamayı şükürler olsun Rabbim bize nasip etti. Bu her türlü şeyin üzerinde bir mutluluk bu.. Rahmet ve mağfiret ayında sizlerle beraber olmak gerçekten çok güzel.. Onun için hoş geldiniz, safalar getirdiniz. Rabbim aile fertlerinizle beraber, sağlık ve mutluluk içerisinde daha nice rahmet aylarında, böyle mübarek gecelerde sizlerle buluşmayı bizlere nasip etsin. Allah sizleri var etsin. Allah sizlerle beraber olsun.”

patıpark (8)

Sözlerinde Türkiye’nin birlik ve beraberliğine de vurgu yapan Başkan Mahçiçek, “ Allah milletimizin birliğini, bütünlüğünü, beraberliğini bozmak isteyenlere de fırsat vermesin. Bu dünyanın en güzel ülkesinde yaşıyoruz. Ülkemiz, Türkiye’miz gerçekten de 63 ülkede 1,5 milyar Müslümanın umudu. Böyle bir ülke Türkiye.. Bu ülkenin huzurunu bozmak isteyenlere fırsat vermeyeceğiz. Bu güzellikleri beraber yaşayacağız. Birlik ve bütünlük içinde yaşayacağız. Yakın bir zamanda inşallah Kadir Gecesini idrak edeceğiz, Bayrama ulaşacağız. Ben hem Kadir Gecenizi hem de Bayramınızı şimdiden tebrik ediyorum. Rabbim sağlık, sıhhat ve afiyet üzerine bir ömür nasip etsin” diyerek sözlerini tamamladı.

Onikişubat Kaymakamı Mustafa Çek, Dulkadiroğlu Kaymakamı Mehmet Türköz, AK Parti İl Başkanı Ahmet Özdemir, Onikişubat İlçe Başkanı Fırat Görgel, AK Parti Gençlik Kolları Başkanı Kemal Çay ve Onikişubat Kadın Kolları Başkanı Banu Pakdil’in de katıldığı program, Kur’an-ı Kerim tilaveti ve tasavvuf musikisi dinletileri ile devam ederken, vatandaşlar yapılan duaya ‘Amin’ diyerek birlikte iftar yaptı. İftara gelen ailenin çocukları ise oyun parkurları ve Hacivat-Karagöz etkinliklerinde keyif dolu bir akşam geçirdiler.

patıpark (9)

HAYIRSEVER İŞADAMLARINA PLAKET

Öte yandan programın yapılmasına katkı sunan kurum ve hayırsever işadamları da unutulmadı. Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası (KMTSO) Başkanı Serdar Zabun ve Başkan Yardımcısı Mehmet Akif Gölcü, hayırsever işadamı Kadir Kurtul ve Organize Sanayi Bölgesi Müdürlüğü temsilcilerine günün anısına plaket takdim edildi. Plaketleri Onikişubat Kaymakamı Mustafa Çek, Dulkadiroğlu Kaymakamı Mehmet Türköz, AK Parti Onikişubat İlçe Başkanı Fırat Görgel ve Başkan Mahçiçek takdim etti.

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co