BATI YIRTINIRKEN,  BİZE DÜŞEN

BATI YIRTINIRKEN,  BİZE DÜŞEN

ROGER GARAUDY der ki; “ Ben insan ölmüştür diyenlerden değilim!”  Hatırlarsanız dünkü yazımda da, O’nun;  Ayraç Dergisinin  92 . sayısında kapağında yer alan; “ Düşmanımız değiştirmedim, Siperimi değiştirdim!” Sözünü not etmiş ve bu konuda bir makale yazacağımı yazmıştım.

Roger Garaudy kim, bir çoğumuz bu kardeşimizi tanımayız ama hasımlarımız onu çok iyi bilirler. Biraz bilgi vereyim; “ O, yaşadığı zamana göre lüzumundan fazla akıllı bir insandır. . Bu yüzden kendi söylediği gibi ömrü boyunca hep yalnız yürümüştür… Yoğun ve kapsamlı bilgisinin onu getirdiği karakter ve vicdan, birilerini hep rahatsız etmiştir.

Kendi ifadesine göre ilk zamanlar, cennet sürgününde yaşamış. Sistemi sorgulamış, sürgünler yaşamış. Sonra kominist olmuş.Meteryalist gerçeğin karşısına çıkmış, artık susmaması gerektiğine inanmış, bu defa da aforoz edilmiş, sürgünlere gönderilmiş. Son olarak, Müslüman olmuş…

TERÖRE DESTEK BATININ SONU OLACAK

Buraya dikkat! O, hiç ayırmadan batıyı, kapitalizmi, emperyalizmi, sürekli, düzenli, disiplinli ve şaşmaz bir biçimde karşısına almış.

Hakkın bir gün hakim olacağını ve batının kısa zamanda çöküşüne şahit olacağımızı müjdelemiş. Hemde yakın bir zamanda bunun olacağını ifade etmiş.

Batının çöküşü deyince, geçen hafta bir okuyucumun tespitini de burada aktarmak istiyorum. Yusuf Tekbaş kardeşimiz, şunları aktardı; ‘Batı Batıyor’ başlıklı yazını okudum. Geçtiğimiz günlerde yaşı 90’larda olan bir büyüğümüzü ziyarete gitmiştim. Kendisi Üstad’ın talebelerindendir, Dünya’da ve bölgemizde ne olup bittiğini sorduğumda bana: “ Evladım, zulüm ilelebet devam etmez. Çünkü mazlumların Allah’ı var. İnancımıza göre inananlar her zaman ümit var olmuştur, batının bir damla kana bir damla petrol anlayışı, bitecektir. ABD’nin yerine Dünya’da Türkiye alacaktır. Mazlumların sahibi ve abisi olacaktır, inşallah.

Buna bizler hep inanmışız. G

Eyvallah!

Peki bu mümkün mü?  Evet ama hemen değil, beklemek sabır etmek gerekir diye düşünüyorum. Bunun için önce iç hastalıklarımızı yenmemiz gerekiyor. Başta terörle mücade, sonra cehalet ile savaşımız olmalı.

KENDİ KIYAMETLERİNİ HAZIRLIYORLAR

Biz tekrar Garaudy dönelim, ona göre; “ Emperyal kanon ki kendi kıyametine ve kendi cehennemlerini kendi hazırlıyorlar. Bu küresel güç odakları, küresel terörüdü destekleyerek, insanlığı özelliklede bölgemizi kan ve gözyaşına boğmuş durumdalar diyerek, kapitalizmin oyunu tersine dönecektir..” der.

Evet batılı emperyal güçler, terörü destekleyerek kendi sonlarını hazırlıyorlar, yılanı koynuna koyanlar bilecek ki, bir gün o yılan kendilerini de sokacak!

Peki bu aşamada İslam dünyasına yani bizlere düşen ne? Bu sorunun cevabı kitaplar alacak kadar uzun.

Dış  düşman belli,  haçlılar ve siyonizm.  İç düşman ise cehalet, tembellik ve vahdetin sağlanamayışıdır…

Şu anda terörle mücadele devam ediliyor.  İçerde güvenlik tedbirleri artırıldı, PKK ile mücadele devam ediyor. Kürt kardeşlerimizle bir Müslümanın olması gerektiği şekilde birlikteyiz. Müminler kardeştir, düsturu ile hareket ediyoruz. Alevi, sünni birlikteyiz…

Ve Garaudy kardeşimiz gibi diyoruz ki; “Müslümanlar ilmi ve fikri cihadı gerçekleştirmedikleri takdirde yarım kalmış medeniyetlerini tamamlayamazlar.

Bu nedenle daha çok okumalıyız. Okunması gereken ilk kitap ise şüphesiz, rehberimiz, hidayet kaynağımız olan Kur’andır.

Kur’anı başımızın tacı, gönlümüzün ilacı yapmalı, bilgi toplumu olma yolunda çok koşmalı ve mutlak olarak Takva Medeniyetini kurmalıyız.

Kalın sağlıcakla.

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co