Batı ve Evet Oyları

Batı ve Evet Oyları

Batı ve evet oyları

Geçtiğimiz yıl Nisan ayında Almanya ve AB gezisi yaptık ve dönüşte ise AB ile alakalı ve insan hakları ile alakalı bir çok defa yazı yazdım..

Rotterdam büyükelçiliğimiz önünde yaşanan olaylar bana çok garip veya kepazelik gibi gelmedi.. çünkü batı ve gerçek yüzünü ben o zaman görmüştüm..

Yere ağızı üzeri yatan : Türk vatandaşına bir yandan copla vururken, diğer yandan köpeklere ısırtılması batı insan hakları için normal bir olaydır..

Hollanda Türklerin üzerine köpekleri salarak 7 ağır 27 yaralı ile çıkmasının birkaç sinek ölmüş kadar değeri yoktur..

Girmeye çalıştığımız Avrupa Birliğinde : insan hakları aramayın bulamazsınız..

Özgürlük aramayın bulanmazsınız..

Fikir özgürlüğü, düşünce özgürlüğü aramayın.

Türkiye veya düşman gördükleri bir başka ülkede terör faaliyeti yapan tüm örgütlere silah, para manevi maddi destek vererek teröre arka çıkarlar..

Türkiye de böyle bir olay olsa : hükümet istifa diye bağıran batı bakın Hollanda karşısında sesi çıkmıyor..

Ama hayır kampanyasına var , ellerinden geldiği kadar her türlü gücü ile destek veriyor, Devlet Televizyonlarımda ve gazetelerinde Türkçe Hayır Kampanyası yapıyorlar.. tüm bunları görünce , sadece batının hayır kampanyası sebebi ile bizim evet dememiz gerekiyor..

Batı da yaşayan insanlar: önce polis’den korkarlar..

Biremer de geziyoruz : Rehberimiz abi ne yatın ? diyerek bir uzan nide çekti..

Hayırdır ne yaptım ? diyerek sağıma soluma baktım bir şey mi yıktım diye.

Rehberimiz: Abi bisiklet yoluna girmişin !

Bisiklet yolu nerede ? dediğimde

Rehberimiz: abi şu iki kırmızı çizgi arası dedi.. yasak polis gelir alır götürür dedi..

Hani Hollanda da 27 Türk vatandaşının üzerine Köpekleri salan bir yandan da vatandaşımızı coplayan polis var ya AB vatandaşlarının korkulu rüyası..

Ne demokrasi , ne insan hakları, ne özgürlük, ne hürriyet hiç birini aramayın.. ancak söz konusu terör olunca her şey serbest

Taziye çadırı bile kurmak serbesttir..

Camileri yakan, Türkleri evlerinde diri diri yakan, ırkçılık ve dincilik yapan , yerde yatan vatandaşımızı köpeklere ısırtan Hollanda ve Batı bu.. Batı hayır diyor, siz ne diyeceksiniz bu batının isteğine uyarak hayır mi ? diyeceksiniz.. ? hayırlarına: bin kere evet ile cevap vermeniz gerekir..

Türkiye ‘nin karnının yumşak yeri Otomobil sanayi ve Uçak Sanayii

Başkomutanımız Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan :” Her işi bıraklamı, köprüleri, tünelleri, her yatırımı bırakmalı ve acilen en az 5 ayrı marka otomobil üretimine başlamalıdır..

Yerli otomobil yapacak bir baba yiğit çıkmadı : o zaman devlet beş ayrı marka çıkarmalıdır.

Türkiye de bugün her türlü marka otomobilin ya sanayi dediğimiz yedek parçası motor da dahil üretiliyor..

Hükümet isterse çok değil bir hafta sonra otomobil üretimine başlaya bilir.. bunu yapacak yan sanayi Türkiye de üretim yapıyor..

Bu gün yüzde yüz yerli malı : Traktör, iş makinası üretimi yapıyoruz.. tank yapıyoruz, top yapıyoruz, Milli Savunmada yüzde 60 yerli malı yapıyoruz.. Bu sebeple otomobil de kamyon ve kamyonette yüzde yüz yerli malı yapmalıyız..

Bu gün Türkiye AB’li otomobil pazarı için iyi bir Pazar bunu çok iyi biliyorlar ve sürekli Türkiye karıştırarak kendi ayakları üzerinde durmasını istemiyorlar..

Türkiye Bugünden başlayarak bir marka adı koyup bir hafta içinde yerli otomobil üretmeli, ilk ürünlerde devlet kurumlarına alınarak yerli otomobil desteklenmelidir..

Avrupa ya : otomobilimizi de yaparız, yerli uçağımızda yaparız. Yerli uçak gemisini de yaparız demeliyiz.. ki o zaman güçlü bir ülke olabiliriz..

Ülkeler arası dostluk olmaz: ülkeler arası çıkar ilişkisi olur.. biz ne kadar güçlü olursak o kadar çok sözü dinlenen ülke oluruz..

Bu sebeple : Türkiye çok çalışmalı çok üretmeli , dünyaya satmalı bunun yoluda yerli üretimden geçmektedir..

AB köpeklerini üzerimize salamasın diyorsak, güçlü Türkiye istiyorsak hep beraber evet dememiz gerekiyor..

Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan : Hollanda bedel ödeyecek “ diyor ya işte o zaman bedel ödetme gücünü yakalamış oluruz.. bunu yapmak istiyorsak 16 Nisan dan önce 5 ayrı otomobil şirketi kuruluşunu yaparak yerli otomobile merhaba diyerek evet demeliyiz..

İyi günler

 

 

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co