BATI BATIYOR MU?

BATI BATIYOR MU?

Fransa’da terör vardı, terör mü bunu da tam bilmiyoruz ben şahsen gelişmelere şüpheli bakıyorum, neyse farz edelim ki terör bunu nasıl anlamak gerek? Biz bu gelişmelere Kahramanmaraş’tan baktığımızda nasıl yorumlamalıyız? Yerel bir gazete günlük yazan biri olarak bizi ilgilendirmez mi? Bana ne mi demek gerek? İşte bugün bu soruların cevabını bulmak istiyorum. Gelin birlikte düşünelim.

Tarihi bilgisi olanlar, yeryüzünde hak ile batılın sürekli bir çatılma içinde olduğunu bilir. Aslında tarihi insanlar yazar, insanlarda bilirsiniz bir kısmı doğruyu, güzeli savunur, iyiliğin yanında yer alır. Bir kısmı ise kötülükten, baskıdan, zulme taraftardırlar, bunların iktidar olduğu devletlere emperyalist diyorlar; Osmanlı gibi, Allah’ın yeryüzündeki halifesi sıfatı ile iyiliği yaymak, emperyalizme dur demek için çalışanlara ise hak dava erleri deniyor…

Bu dün vardı, bugünde var yarında olacaktır. Yeryüzünde batılı savunan batılılar tam 300 yıldır, Fransız ihtilal inden sonra dünyayı sömürmeye devam ediyorlar. Cezayir başta olmak üzere bir çok ülkenin kaynakları ile sülük misali bu güne kadar geldiler. Yani bir gün eden bulur babından, inleyenler de ölecektir. Yani yeryüzünde bu kadar kan akacak, batı devletler bu zulmün yanında yer alacak, kan içerek iktidarınızı devam edeceksiniz, Yaratan size daha fazla sabredecek, yok

böyle bir şey. Atalar, rüzgar eken, fırtına biçer diye boşuna dememişler. Ülkemizdeki PKK terörünü destekleyenler, fitne olup, bizi birbirimize düşürenlerin artık foyası meydana çıkmıştır.

Küfür tek millettir, adı İngiltere olsun, Fransa olsun, İsrafil olsun, ABD olsun ne fark eder.

TARİHTE NİCE ÖRNEKLER VAR

Evet, batı batıyor, çünkü üretimleri azaldı, çünkü nesilleri bitti, aileleri dağıldı, uyuşturucu ile şimdilik idare ediyorlar. Almanya gibi kısmen diri kalmış milletlerin desteği ile ayakta duran Yunanistan v.b çoğu batılı ülke inanın yakın dönemde iflaslarını ilan edecekler.

Taşıma suyla değirmen dönmez misali, Almanya’nın desteği AB’yi kurtaramayacaktır. Bunu bugün için yazmıyorum, 25 yıl önce yazmaya başladığımda da yazmıştım. Hatırlayanlar bilir, ABD devi yıkılıyor, ancak devlerin yıkılışı kolay olmaz, yıkılırken etrafı da sarsarlar demiştim. Bunun için müneccim olmaya gerek yok. Batılı savunanlar tarihte defalarca yıkılmıştır. Roma İmparatorluğu buna örnektir. Peki Osmanlı yıkılmadı mı? Evet, kendi değerlerinden uzaklaşan bir nesil yetiştirirseniz, yıkılırsınız. Bu hak içinde geçerli, batıl içinde; biz ilahi yasalara uymak zorundasınız.

Ama, batıyı küçümsemiyorum, hala toplumsal değerlere sıkı sıkı bağlılar, bilgi toplumu olmaya devam ediyorlar, dinamik bazı batılı ülkeler üretime devam ediyor. Bu ülkelerin insanları da toplumsal değerleri sorgulayıp, araştırıyor ve İslam’a yöneliyorlar. İşte yazımınız püf noktasını bu ‘İslami Fobi” diye isimlendirdikleri bu konu oluşturuyor.

İSLAM-İ FOBİ

Fobi malumunuz korku demek, İslam-i Fobi’de İslam’dan korkma anlamına geliyor. Fransa ve Almanya’daki olaylar, hatta ABD’deki geçtiğimiz aylarda yaşanan şiddetin arkasında İslam’dan korku vardır. Batılılar İslam-ı hâşâ ‘öcü’ gibi gösterip, barış dini olan dinimizi terörle eşleştiriyorlar.

Korkunun ecele faydası yok, batılı toplumda ciddi bir arayış var. Bir kısmı dinsizliği tercih ediyor, bir kısmı Hıristiyan kalmaya devam ediyor, Allah’ın hidayet ettiği, kalp insanları ise İslam’ı kaynağından araştırıp,  Müslümanlığı seçiyorlar. Ben bu gelişmeleri Anadolu’nun orta yerindeki Kahramanmaraş’tan takip ediyorum da, onlar bilmiyorlar mı?

STRATEJİ ÜRETİYORLAR

Batılı düşünürler, bu gelişmelere paralel olarak strateji üretiyorlar. İslam ülkeleri  üzerinde geliştirdikleri ‘Ilımlı İslam’ projesi onların bir ürünü değil mi? Haçlı ile Hilal’in binlerce yıldır devam eden mücadelesini  sürdürme adına, İslam ülkelerini baygın tutma adına geliştirilen bu proje tutmadı. Buna destek olanlar, bu gün ‘çember ‘ oldular.

Evet biz Anadolu’nun merkezinde yer alan Kahramanmaraş’tan bunları görüyoruz. Fransızlar şehrimize kadar gelip, işgal etmediler mi? Türk namusuna el uzattılar, elleri kırılmadı mı? Bunları unutmadık. Onların bize dost olmasını umduk, umduğumuz dağlara karlar yağdı, 50 yıldır AB kapısında beklettiler. Terörü desteklediler, modayı , ahlaksızlığı, uyuşturucu tohumlarını içimize attılar. Yalan mı? Bizi, kökümüzü kurutmak için değerlerimizi elimizden aldılar. Yanlış mı? Evet, Fransa başta olmak üzere Emperyalistlere güle güle. Dün bir yazarımız, diyor ki Türkiye artık Ertuğrul’unu buldu, şimdi Osman Bey’ini bekliyor diye. Kafirler inanmasa de zafer İslam’ındır.

Kalın sağlıcakla.

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co