Başkonuş’ta150 Metrelik Bayrak açıldı

Başkonuş’ta150 Metrelik Bayrak açıldı

Başkonuş’ta150 Metrelik Bayrak açıldı

Kahramanmaraş’ın düşman işgalinden kurtuluşu ve Gaziantep’e ‘Gazilik’ ünvanı verilişinin yıldönümü dolayısıyla, KahramanmaraşOttoman Motor Sporları Kulübü ve Gaziantep Offroad Kulübü, Başkonuş’ta 150 metre Türk Bayrağı açtı.

Başkonuş’ta gerçekleştirilen etkinliğeOnikişubat Belediye Başkanı Ali Ünsal başta olmak üzere her iki kulübün üyeleri ve vatandaşlar katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından bir açıklama yapan Ottoman Motor Sporları Genel Sekreteri Oğuz Bağrıaçık: “12 Şubat Kahramanmaraş’ımızın düşman işgalinden kurtuluşunun yıldönümü, 8 Şubat’ta Gaziantep’e gazilik unvanı verilişinin yıldönümü. Bu iki özel güne özel olarak bir etkinlik yapmak istedik. Ottoman Motor Sporları Kulübü ve Gaziantep Offroad Kulübü olarak burada 150 metrelik Türk Bayrağı açtık. Bizlere bu günleri armağan eden, bu cennet vatanı bizlere bırakan, atalarımızı, şehitlerimizi minnetle ve rahmetle anıyoruz.Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından çeşitli kar oyunları gerçekleştirdik.

Bayraklar (3)

Bugün özellikle doğuda cennet vatan için, bayrak inmesin, ezan dinmesin diye can siparene görev yapan Kahraman Mehmetçiklerimize, vatanımızı savunan güvenlik güçlerimize buradan selam ediyoruz.Bu vatan onlar sayesinde ayaktadır ve bizler onların duacılarıyız” dedi.

Gaziantep Offroad Kulübü Başkanı Murat Serbetçi ise, böylesine anlamlı bir etkinliğe katılmaktan oldukça memnun olduklarına işaret ederek: “Kahramanmaraş’ın kurtuluş gününü kutlamak maksadıyla buradayız. Kahramanmaraşlı arkadaşlarımıza çok teşekkür ediyoruz. Bizi gerçekten çok güzel ağırladılar. Tüm şehitlerimizi burada rahmetle anıyoruz ve bayrağımızın her zaman dalgalanmasını Allah’tan diliyoruz” dedi.

Daha sonra bir açıklama yapan Onikişubat Belediye Başkan Yardımcısı Ali Ünsal da her iki kulübün ortaklaşa düzenledikleri böylesine anlamlı bir etkinliğe katılmaktan oldukça memnun olduğunu ifade ederek, şehitleri rahmet ve minnetle andıklarını söyledi.

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co