BAŞKOMUTANLIK YARIŞI!

BAŞKOMUTANLIK YARIŞI!

Cumhuriyet tarihin de ilk defa Başkomutanlık tevdi etme yetkisi halk da halkın Başkomutanını tayin etmeye ramak kaldı.

Böylece meydanlar daha da hararetlendi. Adaylar son kozunu oynuyor. Her ne kadar üç aday olsa da görünen o ki; halk Başbakan ve Cumhurbaşkanı adayı Recep Tayyip Erdoğan’ a yetki verecek. Necip Milletimize hayırlar getirmesini dilerim. Meydanlar da ve çeşitli ziyaretler de ama yorgunluk ama sürçü lisan hatalar yapılıyor.

Bu hatalar da rakibe malzeme oluyor. Sayın Ekmelettin  İhsanoğlu’ nun İstiklal marşı dizelerini Çanakkale şehitleri şiiri diye telaffuz etmesi en büyük malzemelerden biriydi,  olabilir insan hata yapabilir İhsanoğlu bunu malzeme olmaktan kurtarabilir, kendini de o kadar ezdirmezdi. Sürçü lisan oldu diyebilme erdemliliğini göstermesi lazımdı ama yapmadı.

Kendini savunma cihetine gitti. Maalesef hata yaptı senin karşın da sıradan biri yok ki; bir kelam erbabı var diğer bir hata ise CHP ve MHP’nindir ortak adayları için bir seçim stratejileri yok varsa da bir anlam ifade etmiyor.  Memlekete Başkomutan adayı takdim ediyorsunuz ama bir seçim koordine Başkanlığınız yok mu?  Varsa da iş yapmıyor.  Şayet İhsanoğlu’ nun gafları ayıplanacak ise bu ayıp da CHP ve MHP’nindir.

Gittiği yerler ve ziyaretleri hakkın da adaylarına bilgi verilecek. Adayın o konuya da vakıf olması gerekir. Bunu Süleyman Demirel güzel yapardı gittiği İL İlçe ve Beldelerin şivesini de öğrenir, konuşma araların da o bölgenin şivesiyle hitap eder ve halkın ilgisini toplardı. Süleyman Demirel yıllarca takiyye yaptı. Millet yeni bir soluk arıyor. Farklı bir Başkomutan istiyor. Tüm Dünya biliyor ki; bu Başkomutan Recep Tayyip Erdoğan’dır.

Buna rağmen seçim meydanları hınca hınç doluyor. Başbakanı pijama ile karşılayan bir medya patronu yok, hükümetin her işine karışan bir Asker de yok bu durum halkta bir güven duygusu aşılıyor. Bu güvenin mimarı da Recep Tayyip Erdoğan’dır.

Erdoğan son İstanbul mitingini Maltepe de yaptı 1 milyon 250 bin metre karelik meydan yine milyonlarla doldu 30 Mart öncesi yapılan Yenikapı mitingini geride bıraktı.

Erdoğan konuşmasına İstiklal marşının on kıtasını okuyarak başladı.  İnanın bu dik duruşunuz dostların yüreğine su serpiyor, düşmanların yüreğine de korku salıyor diyen Erdoğan’ a müthiş sevgi seli vardı. Aşırı sıcağa rağmen milyonları toplayan sevgi ötesi bir sevgi Milletin Erdoğan’a olan sevgisi bir başka kim ne yaparsa yapsın bu sevginin önün de kimse duramaz böyle güçlü bir bağın nihayetinde de Başkomutan Erdoğan’dır.

Artık muhalefetin ve Erdoğan karşıtlarının buna alışması iyi olur.  Yoksa 11 Ağustos sabahı Başkomutan Recep Tayyip Erdoğan’a alışmanız biraz zor olur.

Benden söylemesi…

Muhabbetle…

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co