BAŞKANLIK TEKRAR ALEVLENDİ

BAŞKANLIK TEKRAR ALEVLENDİ

Türkiye’de Başkanlık sisteminin tekrar gündem oluşturmasıyla MHP Lideri Devlet Bahçelinin de sıcak yaklaşımı bir anda yeniden alevlendirdi.

Başkanlık sistem tartışması 15 Temmuz darbe girişimi ile gündemden düştü gibi gözükse de küçük bir kıvılcımla alevleneceği aşikârdı. Bu kıvılcım MHP Lideri Devlet Bahçeli’nin Anayasal değişikliği teklifinin ortaya konulması gerekir açıklaması AKP’yi harekete geçirdi.

Anayasa ve sistem değişikliğini ne kadar “ince eleyip sık dokunursa” o kadar sağlam adımlar atılmış olur ki; buda yeni kapı ruhunun devamına en güzel adım atılması olur. Bahçeli Yenikapı’daki birlik ruhunu canlı tutması takdir topluyor. CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun Yeni kapı birlik ruhundan falso yapması, çok şaşırtmıyor çünkü! Her zaman yaptığı, Kılıçdaroğlu istikrarlı adımlar atmıyor. İlk seçimde Kılıçdaroğlu’nun karnesini göreceğiz.

Başkanlık sistemi kişiselleştirilirse bir mesafe alamayız. Sistem üzerinde yoğunlaşıp Anayasa ve sistem değişikliğini meclisin el birliği ile sonuca ulaştırması gerekmektedir.

Türkiye’de Başkanlık sisteminden korkmayın beyler! Erdoğan Başkanlık sistemini istiyor. Asacak, kesecek gibi boş laflardan vazgeçip ülkenin önünü açmak için harekete geçin ve şu Başkanlık sistemini artık getirin, getirin ki; ülke yürürken koşmaya geçsin.

Erdoğan muhalifleri Başkanlık sistemi gelmesinde ne olursa olsun gibi bir gaflete düşüyorlar. Erdoğan Başkan olmasında ülke bir adım ileriye gitmese de olur zihniyetinden kurtulmadıkça, memleket hayrına bir iş yapamayız.

Muhalefet yapmak her şeye karşı çıkmak mıdır? Erdoğan karşıtlığı ile siyaset yapanlar, Başkanlık sisteminin daha iyi bir sistem olduğunu sizde biliyorsunuz da tek sancınız Erdoğan…

Başkanı halk seçecek Erdoğan kazanacak diye korkmayın belki siz kazanırsınız…

Başkanlık sisteminde; güçlü yetkilerle donatılmış Başkan kararları daha hızlı alır, daha çabuk karar verir. İstikrar olur.

Birçok ülke Başkanlık sistemine geçtikten sonra, olumlu sonuçlarını görmüştür.

Başkanlık sistemi yasama yargı ve yürütme organlarının birbirinden kalın çizgilerle ayrıldığı bir yönetim şeklidir.

Başkanlık sisteminde Başkan’ın daha fazla sorumluluğu vardır.

Parlamenter sistemlerde yürütme Bakanlar Kurulunda, Başkanlık sisteminde yürütme halkın seçtiği Başkan’dadır.

Bırakın da halk ne diyorsa o olsun.

Korkmayın krallık gelmeyecek…

Muhabbetlerimle…

 





Bu yazı için bir yorum yazın

“BAŞKANLIK TEKRAR ALEVLENDİ” için bir cevap

  1. Hasan Güler dedi ki:

    Bu makale de diğer makaleler gibi.
    Çok iyi hazırlanmış.
    Başarılar dilerim.
    Dua bekleriz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co