Başkanlar son 3 yılda yaptıkları çalışmaları anlatsın

Başkanlar son 3 yılda yaptıkları çalışmaları anlatsın

Başkanlar son 3 yılda yaptıkları çalışmaları anlatsın

30  Mart seçimlerinin üzerinden neredeyse 3 yıl geçmek üzere. Yerel seçimlerde ve genel seçimlerde  seçim vaatlerinde bulunan Belediye başkanları ve milletvekilleri yaptıkları icraatları verdikleri sözlerin yerine getirilip getirilmediği konusunda öncelikle basın toplantısı yapmaları gerekir.

Yaklaşık 3 yılı bulan zaman içerisinde başkanlar ve milletvekilleri kaç kere basın toplantısı yaptılar. Yaptıkları çalışmaları ne kadar anlattılar. Bu şehrin sorunlarının çözümünde hangi milletvekili, hangi belediye başkanı ne kadar çözüm için uğraştı.  Ak Parti İl Başkanı Ahmet Özdemir İl Başkanı olduktan sonra hangi çalışmaları yaptı. Muhalefet Partisi il Başkanları bu şehir için hangi çalışmaları yaptılar. Muhalefet Partisi olarak 3 yıl içerisinde hangi sorunları dile getirdiler.

Demokrasi Meydanında birlik beraberlik içerisinde olan İktidar Partisi, Muhalefet Partisi bu şehrin sorunları için neden bir araya gelemiyorlar.  Kahramanmaraş Halkı’nın dediği gibi bu şehir sahipsiz mi?

Bu şehrin yıllardır çözülemeyen, ulaşım, sağlık, eğitim, turizm gibi ana sorunlar neden hala çözülemiyor.  İşte bütün bu sorulara cevap verecek kişiler, Belediye Başkanları, Milletvekilleri, parti başkanlarıdır.

Geçtiğimiz yıl Kültür ve Turizm Bakanımız oldu. Sonrasında Başbakan Yardımcımız oldu. Peki Hem Kültür Bakanımız, hemde Başbakan Yardımcımız görevleri sürecinde Kahramanmaraş’a hangi hizmetleri oldu. Bütün bunlar cevap bekleyen sorular.  Bu soruların muhatapları basının karşısına geçmeliler ve yapılan çalışmaları basın mensuplarına anlatmalılar. Basın mensupları da hangi başkan, hangi milletvekili hangi hizmetler için çaba göstermiş, hangi hizmetleri yapmış bunu Kahramanmaraş halkına yazılarıyla, haberleriyle duyurmalılar.

Başkanlardan ve milletvekillerimizden halkın daha iyi bilgilenmesi için basın mensuplarıyla bir araya gelmeye davet ediyorum.  İlk olarak Başbakan Yardımcımız olmak üzere 7 milletvekilimiz en kısa zamanda basınla bir araya gelmeliler. Sadece basın mensupları olmalı. Toplantıda Partililer olmadan. Yine Başkanlarımız basın mensupları ile bir araya gelmeliler. Daha sonra, İl Başkanları ve İlçe başkanları ve Muhalefet Partileri basın mensupları ile bir araya gelip yapılan çalışmalar hakkında bilgi vermeleri daha iyi olur düşüncesindeyim.

Bizler basın mensupları olarak kendi sorunlarımız bir tarafa bırakıp bu şehrin sorunlarını gündeme getirmek için uğraşıyoruz.  Çünkü Şu anda bir Başbakan Yardımcımız ve biz bu fırsatlardan yararlanamıyoruz. Geçen zaman kaybı şehir için bir kayıptır. Bu şehirde kimse konuşmuyor. Şehrin sorunları dile getirilmiyor. Herkes bana dokunmayan yılan bin yaşasın mantığı gütmeye mi çalışıyor.

Gelin Bu şehir için bir lobi oluşturalım. Bu şehrin tespiti için herkesim le bir araya gelip herkesi dinleyelim ve sorunları öncelik sırasına koyarak çözmeye çalışalım. Bu şehrin insanı hizmetlerin en güzelini hak ediyor.

Bu yazı için bir yorum yazın

“Başkanlar son 3 yılda yaptıkları çalışmaları anlatsın” için bir cevap

  1. Necmettin Doğuel dedi ki:

    sayın Niyazi Kara beyefendi. güzel bir yazı ve teklif olmuş.
    komşu komşudan huy kapar, ayranına su katar derler atalar bizimkiler komşu illerdeki ne yapılıyorsa bizim ilimize de aynısını yapsınlar biz başka bir şey istemiyoruz… ne yaptılar ki BASIN TOPLANTISINDA ANLATSINLAR. yerel faaliyetleri anlatmıyorlar ki hemen Ulusal konuları anlatıyorlar nediyicin vesselam…

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co