Başkan Okay’dan 500 çocuğa 23 Nisan Sürprizi

Başkan Okay’dan 500 çocuğa 23 Nisan Sürprizi

Kahramanmaraş Merkez İlçe Dulkadiroğlu Belediye Başkanı Necati Okay, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla kırsal mahallelerde ikametgahını sürdüren çocuklar için bir kültür ve sanat etkinliği gerçekleştirdi. Okay; Bu günlerin, küçüğü, yarınların büyüğü. “Mutlu çocuklar, Mutlu Yarınlar demektir”. Biz çocuklarımızı çok önemsiyoruz” dedi.

Çocuk ve gençlerin Türkiye’nin parlak geleceğinin teminatı olduğunu dile getiren Başkan Okay, kırsal mahalleler ile ilgili vaatlerini 2 yıl içerisinde bir bir yerine getirdiğini söyledi. Bunun yanında mahallelerdeki kültür ve sanat seviyesini en üst seviyeye taşımak için çeşitli sosyal aktivitelerin düzenleneceğinin altını çizdi.

okay 23 nisan (3)

Etkinlikte konuşma yapan Dulkadiroğlu Belediye Başkanı Necati Okay,”23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kapsamında, daha önce hiç sinemaya gitmemiş ve kırsal mahallede oturan çocuklarımız için bir sinema etkinliği düzenledik. Kırsal mahalleler ile ilgili çeşitli vaatlerimiz vardı. Bunlardan birisi de  kırsal mahallelerimizin merkezden geri kalmamasını sağlamaktı. Geçtiğimiz 2 yılda fiziki olarak kırsal mahallelerimizin tamamını merkez mahallelerimizde mevcut olan standarda ulaştırdık. Fakat kırsal mahallelerde yaşamını sürdüren kardeşlerimin de çeşitli sosyal aktivitelere ihtiyaçları var. Bu nedenden dolayı kırsal mahallelerimizdeki öğrencilerimizi sinema ile buluşturduk. Böylelikle mahallelerimizin kültür ve sanat anlayışını daha üst seviyeye taşımız olacağız. Kırsal mahallelerimizde ki vatandaşlarımızın da  kültür ve sanat etkinliklerimizden ziyadesiyle faydalanacağını düşünüyorum. Burada çocuklarımızın iyi vakit geçirmesini diliyorum” dedi.

Kültür ve Sanat faaliyetlerinden biri olan sinema etkinliğinin ardından çocuklar, Başkan Okay’a teşekkür ederek memnuniyetlerini gösterdi. Etkinlik, Başkan Okay ve çocukların hatıra fotoğrafı çektirmesi ile son buldu.

 

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co