Başkan Mahçiçek: “ Verimli hizmet için eğitim”

Başkan Mahçiçek: “ Verimli hizmet için eğitim”

Onikişubat ilçe Belediyesi personeline yönelik 2 gün süren hizmet içi eğitim verildi. Başkan Hanefi Mahçiçek, “ daha verimli bir hizmet için eğitim seminerine devam edeceğiz,” dedi.

30 Mart Yerel Yönetim Seçimlerinin ardından kurulan ve kurumsallaşma çalışmalarını kısa sürede tamamlayan Kahramanmaraş merkez Onikişubat ilçe Belediyesi, personeline yönelik hizmet içi eğitimleri sürdürüyor.

Onikişubat Belediyesi idari kadrolarına yönelik 2 gün süren mevzuat bilgilendirme toplantısı Necip Fazıl Kısakürek Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilirken, eğitimler Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek tarafından da takip edildi.

Birbirinden farklı konularda aydınlatıcı bilgiler sunulan eğitimlerde İçişleri Bakanlığı İç Denetçisi Alaaddin Kahraman tarafından ‘Resmi yazışma kuralları’, Muğla Büyükşehir Belediyesi İmar İşleri Daire Başkanı Ayşe Ünal tarafından ‘3194 sayılı İmar Kanunu’, Sayıştay Başdenetçisi Salim Demirel tarafından ‘4734 sayılı Kamu İhale Kanunu’ ve İçişleri Bakanlığı İç Denetim Birim Başkanı Tahir Tekin tarafından ‘5018 sayılı Kamu Mali Yönetimi ve Kontrol Kanunu’ konularında eğitim verildi.

Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek, seminerde eğitim veren uzmanlara katkılarından dolayı teşekkür ederek, “Bu tür eğitimler personelimize çok şey katacaktır. Çalışanlarımız, eksikliklerini hissettikleri konularda bilgilerini artıracak ve vatandaşımıza daha kısa sürede daha verimli hizmet sunabileceklerdir. Bu bağlamda 2 gün süren seminerin oldukça iyi geçtiğini düşünüyorum. Eğitimleri veren birbirinden değerli uzmanlarımıza teşekkür ediyor, personelimizin bu eğitimlerden faydasıyla istifade ettiğini umuyorum” diye konuştu.

Soru cevap-bölümleriyle tamamlanan eğitimler, Belediye Başkan Yardımcıları Ali Ünsal, Fatih Yoğurt, Nihan Büyükdereli ve Burhanettin Türkkahramanile birim müdürleri ve çok sayıda personel tarafından takip edildi.

 

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co