Başkan Mahçiçek: “Bayramlar Kardeşlik günüdür”

Başkan Mahçiçek: “Bayramlar Kardeşlik günüdür”

Onikişubat Belediyesi Bayram Kahvaltısı veriyor..

Başkan Mahçiçek: “Bayramlar Kardeşlik günüdür”

 

ONİKİŞUBAT / Kahramanmaraş’ın Onikişubat ilçesi Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek, bayramların toplumsal kaynaşmanın en güzel vesileleri olduğunu , Bayramlar kardeşlik günü oldğunu söyledi.

Başkan Mahçiçek, Ramazan Bayramı dolayısıyla kutlama mesajı yayımladı. Toplum olarak, rahmet ve bereket ayı Ramazan-ı Şerif’i geride bırakmanın hüznü, bayrama kavuşmanın ise sevincini yaşadıklarını ifade eden Mahçiçek, mesajında şu ifadeleri kullandı:

“Sevgi, saygı ve hoşgörünün, kardeşliğin, toplumun her kesiminde canlı olarak yaşandığı bu hislerinin mü’minler arasında alabildiğine canlandığı müstesna bir güne ulaşmanın mutluluğunu yaşıyoruz. İnşallah Ramazan ayında kurduğumuz gönül birlikteliğimiz, bayramda da sürmeli, tüm dargınlıklar, kırgınlıklar unutulmalıdır.

Çünkü bayramlar, ‘ben’ duygusunun ‘bize’ dönüştüğü, toplumdaki sosyal yaraların onarıldığı çok önemli günlerdir. Zamana ve mekana sığmayan bu güzel günler, insanların bir araya gelerek kaynaşmasına vesiledir. Hayat koşuşturması içerisinde yorgunluklarımızı ve üzüntülerimizi bir kenara bırakarak bayram günlerinin manevi atmosferinden en iyi şekilde istifade etmeliyiz. Bu duygu ve düşünceler ile tüm hemşehrilerimin ve İslam Aleminin Ramazan Bayramını kutluyor, hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum.”

Ramazan Bayramının birinci günü olan 5 Temmuz 2016 Salı günü Bayram Namazından sonra Sultan Abdulhamithan camiinde geleneksel Bayram yemeği verilecektir.. ilçe sakinlerini Sultan Abdulhamithan camiine Bayram Namazı ve Kahvaltımıza bekliyorum,” dedi.

 

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co