Başkan Bozdağ’dan müjde

Başkan Bozdağ’dan müjde

İçişleri Komisyonu Başkanı Celalettin Güvenç ve Pazarcık Belediye Başkanı Yakup Hamdi Bozdağ’ın Ankara’da yoğun girişimleri sonucu, TOKİ Pazarcık’ta ön başvuruşuz 141 adet konut, 1 adet Camii ve 1 adet Ticari Mekân yapılmasına karar verilerek dün çevre düzleme işi ihaleye çıktı.

Pazarcık Belediyesi’nin yer tahsisinin ardından hız kazanan TOKİ konut projesi, Yukarı Pazarcık Alıçlı tepe mevkiin de 78 bin m2 karelik arsayı temin edilerek dev alana yapılmasına karar verildi.

15 Temmuz hain darbe girişiminden bir gün önce, Ankara’da olan Pazarcık Belediye Başkanı Yakup Hamdi Bozdağ, Ankara da yapmış olduğu ziyaretlerde önemli temaslar da bulunarak, Toplu Konut İdaresi Başkanlığın da İdare Başkanı M.Ergün Turan’ı, İçişleri Komisyonu Başkanı Celalettin Güvenç, Milletvekilleri M.İlker Çitil, M.Uğur Dilipak, İmran Kılınç ve Nursel Reyhanlıoğlu ile birlikte ziyaret etmişlerdi.

Yapılan görüşmeler sonucu Pazarcık ilçesine kazandırılan 141 adet TOKİ konutlarının, Alıçlı tepe mevkiin de 78 bin m2 karelik dev alan tehsis edildi.

Konuyla ilgili açıklamada bulunan Pazarcık Belediye Başkanı Yakup Hamdi Bozdağ; “Geçtiğimiz aylarda Ankara’da yapmış olduğumuz ziyaretlerde önemli temaslar da bulunduk. Bunlardan bir tanesi de ilçemiz için TOKİ’ydi.

Ankara’da Toplu Konut İdaresi Başkanlığın da İdare Başkanı Sayın M. Ergün Turan Beyi, İçişleri Komisyonu Başkanımız Celalettin Güvenç, Milletvekillerimiz Dr. M. İlker Çitil, M. Uğur Dilipak, İmran Kılınç ve Nursel Reyhanlıoğlu ile birlikte ziyaret etmiştik. Yaptığımız görüşmeler sonucu İlçemize kazandırdığımız 141 adet TOKİ konut, 1 adet Camii ve 1 ateş Ticari Mekan yapılmasına karar verilerek dün çevre düzenleme işi haleye çıktı. Yapılacak olan TOKİ konutu ise Alıçlı tepe mevkiinde 78 bin m2 karelik belediyemiz arazisine yapılmasına karar verildi. Yerin tahsisini Pazarcık Belediyesi olarak gerçekleştirdik. Yapılacak olan 141 adet TOKİ konutunun temeline inşallah en kısa zamanda atacağız. Bu önemli projeyi ilçemize kazandırılmasında büyük gayret gösteren İçişleri Komisyonu Başkanımız Abimiz Sayın Celalettin Güvenç ve tüm emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum. İlçemize hayırlı uğurlu olsun” dedi.

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co