Başkan Aydın: “Oğuz Atanın torunlarından hain çıkmaz”

Başkan Aydın: “Oğuz Atanın torunlarından hain çıkmaz”

Yörük Türkmen dernekleri Kanal D’de yayınlanan Arka Sokaklar dizisinde kendilerini hain Fetö terör örgütü ile ilişkilendirilmesine tepki gösterdiler.

Kahramanmaraş Yörükler Türkmenler Derneği Başkanı Ali Aydın; “ Kahramanmaraş Yörük Türkmenler Derneği de durumu protesto için ortak bir bildiri yayınladılar. Kanal D Televizyonunda yayınlanan Arka Sokaklar dizisinin 30.09.2016 günü yayınlanan bölümünde Fetö terör örgütünü anlatırken “Yörük Albay” ifadesi kullanılmıştır. Bu ifade Yörük ve Türkmenler için onur kırıcı bir anlatımdır. Bu ifadeyi şiddetle kınıyoruz. Çünkü Yörük Türkmenler Asya bozkırlarından Anadolu’ya gelirken hainlik ve ihanet gibi kavramları Çin Seddi’nin temellerine gömerek yola çıkmışlardır.

O nedenle Yörük Türkmenler tarihin hiçbir döneminde vatanına, milletine, bayrağına ve dinine ihanet etmemiştir. Sözünü ettiğimiz dizide onurlu Yörük kelimesini asker kıyafeti giymiş bir haine atfedilerek “Yörük Albay” denilmesini asla ve asla kabul etmiyoruz. Oğuz Atanın torunlarından hain çıkmamıştır ve de çıkmaz. Yörük Türkmenleri hain Fetö terör örgütü ile ilişkilendirerek bir algı operasyonuna girişmek açık bir ifade ile alçaklık ve ihanet içinde bulunmaktır. “Yörük Albay” ifadesi kasıtlı olarak yapılmıştır Yörük Türkmenler bunu asla affetmeyecektir. Doğan Medya grubundan ve Kanal D yönetiminden diziye müdahale edip senarist ve yapımcıları uyararak diziden “Yörük Albay” karakterinin çıkarılmasını, Yörük Türkmenlerden özür dilenmesini istiyoruz.

Doğan Grubu yetkilerine Mustafa Kemal Atatürk’ün şu sözünü hatırlatmak isteriz; Ağalar beyler Toros Dağlarına çıkıp bir bakın, orada bir Yörük Çadırı varsa ve dumanı da tütüyorsa bizi hiç bir güç yenemez” dedi.

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co