Başkan Aydın, çiftçiye can suyu oldu

Başkan Aydın, çiftçiye can suyu oldu

Göksun Belediye Başkanı Hüseyin Coşkun Aydın ve Göksun Kaymakamı Ali Hamza Pehlivan, borcundan dolayı elektrikleri kesilen Göksun Sulama Birliğinin elektriğini açtırarak çiftçiye can suyu oldu.

Birlik Bahçesinde düzenlenen “İstişare Toplantısına” katılan Başkan Aydın, toplantıda, birliğin AKEDAŞ’a olan borcundan dolayı sulama trafolarının elektriğinin 25 Temmuz tarihinde kesildiğini ve bu tarihten itibaren çiftçinin mahsulünü sulayamadığını öğrendi.

DSC_9833

Başkan Aydın, toplantıda yatığı konuşmada, yaşanan duruma tarlasını sulayıp borcunu ödemeyen çiftçinin sebep olduğunu belirtti.

Sebep her ne olursa olsun sorunun giderilmesi için ne gerekiyorsa yapacağını dile getiren Başkan Aydın, şunları kaydetti:

“Sevgili hemşerilerim, her ne kadar bu belediyemizin sorunu olmasa da biz asla böyle düşünmüyoruz. Halkımızın he türlü sorununu bizim sorunumuz olarak kabul ediyor ve bu noktada yapılması gereken her ne olursa olsun onu görevimiz olarak görüyoruz. Ben bu kesintiyi yeni öğrendim, keşke daha önce bilgim olsaydı. Daha önce müdahale eder mahsulünüzün kurumadan su ile buluştururdum.”

Toplantı sırasında AKEDAŞ Genel Müdürü Medine Tanış’tan randevu alan Başkan Aydın, Göksun Kaymakamı Ali Hamza Pehlivan ve Sulama Birliği Başkanı Ramazan Kılınç ile birlikte Kahramanmaraş’a gitti.

Başkan Aydın ve Kaymakam Pehlivan, Genel Müdür Tanış ile yapılan toplantının sonunda çiftinin mağdur olmamamı için sulama trafolarının açılarak sulama işleminin başlayacağını müjdesini verdi.

Devlet nasıl olsa siler mantığı ile hareket etme devrinin çok önceden kapandığını ifade eden Başkan Aydın, çiftçilerin borçlarını ödememesi durumunda aynı sorunların ve kesintilerin tekrarlanabileceğini vurgulayarak, birliğe borcu olan her çiftçinin borcunu ödemesi gerektiğini belirtti.

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co