Basın yasak !

Basın yasak !

Ya devleti soyanlara ?

Basın haber yapmasa : yada sürekli canlı yayınlarla olay şişirilmese belki bugün milyar dolarlarımız kasamızda olurdu..Dolar ise 1380 civarında izlemeye devam ederdi..

Basın haber yapmasa : son olayda bir çırpıda 400 milyar dolar uçup gitmez, ülke ekonomisi iyi olur, kasamız para dolu olur.. dolarda 7 ay önceki seyirin den devam ederdi..

17 Aralık filmden sonra – emniyette değişiklikler ve yer değiştirmeler yaşandı, gayet normal olarak karşılıyorum..

Ama İstanbul Emniyet Müdürlüğüne basın yasak getirilmesini anlamış değilim..

Başta yazdım: basın yazmasa bazı olaylar çok rahat sesiz geçire bilirdik, Bunların başında gezi parkı ve 17 Aralık da ki kirli oyunu basın şişirmese Türkiye bugün farklı noktada olabilirdi.. Basın yasak ! ya devleti soyanlara ?…

Hırsız içerde : biz dışarıda kalan basın yasak getiriyoruz, çare mi ?

Neyi yasaklıyoruz ? , sabah yine servis yapacaklar !..

Bilgi sızdırmayı mı ?  : işin içinde ABD ve İsrail olduğu sürece mesele yok !..

İçerden servis yapılacak haberler, görevli polis tarafından gazete bürolarına merkezlerine kadar getirilerek servis yapılır.. bir süre sonra göreceğiz..

İçerden sızdırılacak haberler : Mail yolu ile gazetelere , televizyonlara ulaştırılır.. biz neyi yasaklıyoruz, önce kendi içimize bakmamız gerekir.. basın dışarıda , hırsızlar içerde..!.. yasak niye..?

Basın yayınlamakla belki ülkesini düşünemedi ama, bu bilgileri verenlerin hiç mi ? suçu yok ? .. tüm suç basın’ın mı ?

Kahraman olmak için ülkesinin menfaatlerini ayaklar altına serenlerin hiç suçu yok mu ?

Biz bu süreci 12 eylül sonrası gördük, haber yazılır, üzerine fotoğraf eklenir, tv kanalları için görüntü kasetleri ile birlikte Asker veya Polis getirirdi.. bizde yayınlardık.. sonra ertesi gün o haberin operasyonları yapılırdı.. biz bu yollardan bugünlere geldik..

Önce ceza verilmesi gereken biri varsa : 17 Aralık filmini hazırlayanlara verilmesi gerekir.. ülke ekonomisini çökertenlere verilmesi gerekir..

Basın belki ölçülü olması gerekirdi ama, elindeki belgeleri doğru sanarak yayınladı, vatandaşın haber alma hakkını vermeye çalıştık.. elma çürük olduğu için bir kasa elmayı çürüktü istemeyerek..de olsa elinden gelen buyudu..

Çok değil daha 28 Şubat sürecinde bile biz bunu gördük ve yaşadık.. yayınlanması istenilen haberler hazır halde gelirdi..

Yarın da böyle olacak: İstanbul emniyet müdürlüğünden bazı haberler servis yapılacak üstelik de bugün servis yapmak çok daha kolay.. internet var ..

Şunun şurasında Ak Parti iktidarı dışında kalan zamanlarda biz bunu hep gördük ve yaşadık, yani gazeteci emniyette olsa ne olacak olmasa ne olacak.. İnternet ve bugün kü haberleşme sistemi var ken basın İstanbul emniyetine girse ne var girmese ne var..

Üç tür sansür var

Kanunen konan sansür

Hatır ve gönül sansürü

Haberi satın almakla sansür..

Sürekli emniyette görev yapan basın mensupları polisle yüz göz oldukları için bazı haller hatır gönül sansürüne takılıyordu..böylece sansürün bir ortadan kaldırmış oldunuz..

Emniyette girdirmeyerek , büroları kapatarak habere sansür koyamazsınız o bir şekilde bir yerden gelir.. yayınlanır..

Bana göre önce siz emniyetin içini temizleyin, asıl çürük elmalar içerde , içerde bu kadar çürük elma varken, basın sansür koysanız ne olur , koymasanız ne olur.. mesele siz önce bir kendinize bakın : İçe dönün..

Doğru haber de birinci ağızdan verilen haberdir, bunun unutmayın, yarın bilgi kirliği sizin başınızı ağırtacaktır..

Emniyette girmek basın yasak

Ya devleti soyanlara !..

İyi günler..
24 Aralık 2013

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co