“Başbakanının dostuna son yolculuk..

“Başbakanının dostuna son yolculuk..

Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun Kahramanmaraşlı esnaflardan övgüyle bahsetmesi ile ünlanan Celal Toprakkale vefaat etti..

 

“Başbakanının dostuna son yolculuk..

KAHRAMANMARAŞ / – Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun Kahramanmaraşlı esnaflardan övgüyle bahsetmesine sebep olan Kahramanmaraşlı dostu esnaf Celal Toprakkale son yolculuğuna uğurlandı.

Bu sabah vefaat eden Celal Toprakkale : “ ikindin ulucamiide namazdan sonra kılınan cenaze namazından sonra şeyhadil mezarlığında toprağıa verildi.

Cenazeye : Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç, Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek, Dulkadiroğlu Belediye Başkanı Necati Okay, Ak Parti İl başkanı Ahmet Özdemir, Onikişubat ilçe başkanı Fırat Görgel, Dulkadiroğlu ilçe başkanı Ömer Bilal Debgici, sanayici ve iş adamları katıldı.

Davutoğlu, Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifleri Birlikleri Merkez Birliği (TESKOMB) tarafından ATO Congresium’da düzenlenen “Yeni Türkiye Buluşması” programında, babasının esnaf arkadaşı Kahramanmaraşlı Celal Toprakkale’den bahsetmesi üzerine Kahramanmaraş’ta ünlenen Celal Toprakkale sevenleri bir araya geldi.

Celal Toprakkale, , Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun “Başbakan olarak Kahramanmaraş ziyaretine gittiğimde, kalabalığın arasından birisinin Ahmet, Ahmedim diye seslendi. Bir baktım Celal amca, Celal Toprakkale adını hatırlıyorum. 70’li yıllarda babamın esnaf arkadaşıydı ve ticaret yapmıştı. Ne ben onu unutmuştum nede o beni” konuşmasını yakınları tarafından izlettirildiğini, çok duygu yüklü olduğunu söyledi.

Toprakkale, sevincinden Başbakan’a nasıl teşekkür edeceğini bilemediğini belirterek, Davutoğlu’nun çok vefalı biri olduğunu söyledi.

Başbakan Davutoğlu’nun babasının ve amcasının yakın arkadaşı olması nedeniyle rahmet ve minnetle andığını dile getiren Toprakkale, 12 Şubat 2016 günün  şunları kaydetti:

“Kahramanmaraş’ta da benim ismim zikrederek taltiflendirmesi beni onurlandırdı, gururlandırdı. Başbakanımıza kendim, esnaflar ve Kahramanmaraşlılar adına teşekkür ediyorum. Allah gücünü artırsın. Başbakanımız memleketimize geldiğinde beni bizzat aradı ve eşi Sare hanım misafirimiz oldu. Bizleri orada da gururlandırdılar. 12 Şubat Kurtuluş etkinliklerinde tekrar geleceğinden bahsederek bizi beklenti içerisinde bıraktı. Evde ailemiz ve çocuklarımızla 12 Şubat’ı iple çekiyoruz.”

Kahramanmaraş’ın sevilen esnafı Celal Toprakkale taziyesi Doğukent taziye evinde devam ediyor..

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co