Başbakanımızı Destekliyorum

Başbakanımızı Destekliyorum

Başbakanı destekliyorum..

ANAP döneminin güçlü ismi Milli Eğitim Eski Bakanı Hasan Celal Güzel Kanal A televizyonunda bağırıyor: “ Bu bir terbiyesizliktir, başbakanı destekliyorum” diye..

Ne olduğunu anlamaya çalıştığımda ise : TBB Başkanı Metin Fevzioğlu , skandal ve hakaret dolu bir konuşma yapması sonucu başbakanın kızması ve olayı terk etmesi olayının bağırması olduğunu anladım..

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan destekliyorum..

Yüreğine sağlık, diline sağlık , sayın başbakanım..

Bizde böyle olaylar maalesef görüle biliyor..

Danıştay töreninde bir konuşma yapan Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Fevzioğlu Ana muhalefet partisi lideri gibi konuşması başbakanı kızdırdı.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan haksız mı ?..

Erdoğan “a : Türkiye Barolar Birliği (TBB) Başkanı Prof. Dr. Metin Feyzioğlu’nun sürekli eleştirmesi ve yalları ile başbakanı rencide etmesi üzerine Erdoğan. Ayağa kalkarak Feyzioğlu’na “Edepsizlik yapıyorsun” diye görülmemiş bir tepki göstermesini aynen destekliyorum.. ben olsam çok daha farklı tepki gösteridim..

Danıştay’ın 146. kuruluş yıldönümü etkinliği de Metin Fevzioğlu sert tepkiler devam ediyor.. Van için yalanları sıralaması Başbakanı çileden çıkarıyor.. ve Başbakan bunun tamamının yalan olduğunu söylüyor..

Başa dönersek…

Törene ilk olarak Başbakan Recep Tayyip Erdoğan geldi. Erdoğan salona girdikten sonra Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Fevzioğlu ile tokalaştı.

Danıştay Başkanı Zerrin Güngör’ün konuşmasının ardından Fevzioğlu konuşmak için kürsüye çıktı.

Bu bir nezaket ve selamlama konuşması olması bekleniyordu ki bir saat devam eden nezaketsiz bir konuşma oldu..

Türkiye’in iç ve dış politikasından, Van depremine kadar , Balyoz davasından 17 Aralık darbe girişimine kadar her konuda konuşan Feyzioğlu konuşmasında, 1 Mayıs kutlamasının Taksim’de yapılmasının yasaklanması nedeniyle nedeniyle yaşanan olaylara ve polisin uyguladığı şiddete, büyük yolsuzluk iddialarının ortaya çıkmasını sağlayan savcılarla bu iddialara ilişkin soruşturmalarda el koyma kararlarını veren hakimlerin görevden alınmasını eleştirdi.

Salonda bulunan üç beş şak şakcının dışında herkesin canını sıkan Fevzioğlu başbakan en son dayanamadı ve patladı..

Ardından da özel yetkili mahkemelerin neden olduğu mağduriyetlerin ortadan kaldırılması için cumhurbaşkanı ve hükümeti harekete geçmeye çağıran Feyzioğlu, cumhurbaşkanlığı adaylarına ilişkin tartışmalara da değinerek, 76 milyonu kucaklayacak bir cumhurbaşkanı seçilmesini istediğini dile getirdi.

Feyzioğlu’nun bu sözleri üzerine, Erdoğan oturduğu yerden “Saygısızlık yapıyorsun” diye bitirmesini işaret etti.

Feyzioğlu, bu müdahaleye, “Kızmayın sayın başbakanım güzel bir şey söylüyorum” diye karşılık verdi. Erdoğan’ın “Yanlış söylüyorsun” sözleri üzerine Feyzioğlu “Neyi yanlış söylüyorum. Burada yapıcı bir konuşma yapıyorum” dedi.

Feyzioğlu’nun Van depremzedelerinin manidar selamı nedeniyle “parladığı” ileri sürülen Erdoğan’ın “siyasi konuşma yapıyor” Van’la ilgili söylediklerinin tümü yalan , önce Van’a git sen dedi..

Danıştay Başkanı Zerrin Güngör, Gül ve Erdoğan’ı otomobillerine kadar uğurladı. Güngör, gazetecilerin sorularına ise gülümsedi ama yanıt vermedi.

Danıştay’ın 3. kadın başkanı olan Zerrin Güngör’ün konuşmasında yargı bağımsızlığına vurgu yaparken ”Yargı mensuplarının da yetkilerini özenli kullanmaları gerekiyor” demesi dikkat çekti.

Sonra ülkemizin dört bir yanındaki hukukçulardan Erdoğan’a destek telefon, telgrafları ve faks – mail yağmaya başladı.

Bizde Başbakanımızı destekliyoruz..

Herkes yerini bilmeli..

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co