Başbakanımız bize Kahramanmaraş’ı anlattı, Kahramanmaraşlı olmayı anlattı!

Başbakanımız bize Kahramanmaraş’ı anlattı, Kahramanmaraşlı olmayı anlattı!

Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun Kahramanmaraş Mitingi öncesi kalabalığa seslenen Mahir Ünal: “Bugün sabahleyin sivil toplum kuruluşları ile bir araya geldik. O konuşmayı dinlemenizi isterdim. Bugün başbakanımız bize Kahramanmaraş’ı anlattı, Kahramanmaraşlı olmayı anlattı, Kahramanmaraş’ın ruhunu anlattı” dedi.

Hafız Ali Efendi Meydanında ki kalabalığa seslenen AK Parti Grup Başkanvekili ve Kahramanmaraş Milletvekili Mahir Ünal, şehirlere 12 yıldan bu yana hizmet geldiğini ifade etti.

“Başbakanımız bunları anlatırken bir şeyi düşündüm; Yesrip’i Medine yapan ruhu ve çamura nefai ilahi üflendiğinde Âdem olan ruhu. Ve o ruhun bugün Kahramanmaraş ‘ta dipdiri ayakta olduğunu ve Başbakanımızın ruhu ile buluştuğunu hissettim bugün” diyen Ünal şunları kaydetti: “ Şehirlere 12 yıldan beri hizmetler getiriyoruz. Ama ısrarla bir şey söylüyoruz; Bütün bu hizmetlerin eğer bir ruhumuz yoksa ceset niteliğinde olduğunu. Ve ancak bir ruhla cesedin ayağa kalkabileceğini, bütün bu şehirlerin, yolların, hastanelerin, okulların, hizmetlerin hepsinin bir anlamı var. O büyük ruhu yaşatmak ve o ruhu gelecek nesillere aktarmak. Bizi var eden şehirlerimizi var eden, bizi âdem kılan, bizi insan kılan ve bu şehri Kahramanmaraş kılan ve o ruhu bize bahşeden Allah’a hamdolsun”

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co