Başbakan Yardımcısı Kaynak, KSÜ’de sergi açılışına katıldı

Başbakan Yardımcısı Kaynak, KSÜ’de sergi açılışına katıldı

Başbakan Yardımcısı, Adalet ve Kalkınma Partisi Kahramanmaraş Milletvekili Veysi Kaynak, Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi (KSÜ) ev sahipliğinde Kahramanmaraş Kredi ve Yurtlar Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen el sanatları sergisinin açılışını gerçekleştirdi.

KSÜ Güzel Sanatlar Fakültesi Sergi Salonunda düzenlenen Kahramanmaraş Kredi ve Yurtlar Müdürlüğüne bağlı kız yurtlarında kalan öğrencilerin çalışmalarından oluşan binin üzerinde eserin yer aldığı serginin açılışında konuşan Başbakan Yardımcısı Veysi Kaynak insanı diğer canlılardan ayıran vasıfları akıl, bilim ve sanat olarak sıralarken, “Allah’a hamdolsun üniversitelerimizde bunların tamamını birlikte görmek mümkün” diye konuştu.

Başbakan yardımcısı Kaynak, “Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi, Rektörümüzün ve hocalarımızın sayesinde gelişime uygun ve gelişime iştahı olan bir üniversite. Bizlerde buna uygun çalışmalar, gayretler içerisinde olmak istiyoruz.” İfadelerini kullandı.

ksüveysi (7)

Yapılması planlanan yeni yurt binası için gerekli çalışmaları yürüttüklerini belirten Kaynak, 40 dönümlük Devlet Su İşlerine ait arazinin devri için çalışma başlattıklarını söyledi. Başbakan yardımcısı Kaynak, “ Sosyal imkânları ne kadar çok arttırırsak üniversitemizde o kadar ilgi görür. Aynı zamanda üniversitemizin akademik kadrosunu ne kadar çok güçlendirirsek hem şehrimize, hem milletimize, hem insanlığa da o kadar hizmet veririz.” diye konuştu.

Açılış konuşmalarının ardından Başbakan Yardımcısı Veysi Kaynak serginin açılış kurdelesini Rektör Prof. Dr. Durmuş Deveci, Kahramanmaraş Kredi ve Yurtlar Kurumu İl Müdürü Mehmet Ali Öztürk ve protokol üyeleri ile birlikte kesti.

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co