Başbakan Geliyor

Başbakan Geliyor

26 Ekim 2014 Pazar günü toplu açılış ve Kahramanmaraşlılarla hasbıhal etmek üzere Başbakan Ahmet Davutoğlu Kahramanmaraş’a geliyor..

Pazar günü hava güneşli ve güzel bir gün olursa Kahramanmaraşlılar piknik havası içinde Başbakanımız Ahmet Davutoğlu’nun dinlemek üzere sanıyorum müftülük meydanını dolduracaklardır..

Tarihi süreç’e bir baktım..!

Başvekil Adnan Menderes Kahramanmaraş’a gelir, ilgi ve alakadan son derece memun kalır ve isteyin Maraşlılar ne istiyorsunuz ? der..

O zaman ki Maraş halkı : “ Sağlığını isteriz sayın başvekilim” derler..

Başvakil Adnan Menderes’in ısrarlı talebi üzerine : kısık bir ses,” Kaleye bir top istiyoruz,” der.. Alaya bir emir ve Kaleye bir top verilir..

Biz gazetecilik yapmaya başladığımız dönemde : Başbakan veya bakan geldiği zaman ,” Fabrika , Telefon, su, elektrik, yol,” isterdik..

Merhum Cumhurbaşkanı Turgut Özal’ın başbakan olduğu dönemde ise : “ Telefon, köylere elektrik, içme suyu ve köy yolları istemeye başladık,”

Fabrika isteme listeden çıktı çünkü artık fabrikaları özel sektör yapıyordu..

Telefon, Teleks, Fax, televizyon yayınları, köy yolları, köy içme suyu , şehirlere içme suyu birinci öncelikli meselemizdi..

Özal Döneminde : Telefon, Televizyon yayınları, Türkiye’nin gündeminden çıktı.. Zira Araç telefonu, cep telefonu, özel televizyon kanalı ve uydu yayını ile Türkiye çağ atladı..

Başbakan Bülent Ecevit döneminde ise : Köy yolları, köy içme suyu şehirler arası yol gündemin birinci sırasında yer almaya devam etti.

2002 de Ak Parti iktidarı ile dönemin başbakanı Recep Tayyip Erdoğan 17 bin km. duble yol yapacağım diyerek çıktığı yolda.. Duble yol Türkiye bir uçtan bir ucu geçti ama, geçen 12 yılda bizim Göksun ile Kahramanmaraş arasını, Gaziantep Kahramanmaraş arasını bir türlü geçemedi..

Türkiye de yol sorunu kalmadı.. ancak Kahramanmaraş hariç..

Kahramanmaraş Göksun yolu- Tüneller devam ediyor..

Kahramanmaraş Gaziantep yolu 35 yıldır devam ediyor..

Kahramanmaraş Adana yolu sona gelindi.. Aksu da küçük engel bitti gibi..

Kahramanmaraş Çağlayancerit- Gölbaşı yolu henüz başlanamadı..

Kahramanmaraş- Ekinözü – Elbistan yoluna ise proje sefasına geldik yakında başlanacaktır..

2014 Türkiye’sinde Kahramanmaraş’ta birinci meselemiz yol, Demiryolu, Hava alanı, kısaca ulaşım…!

Başbakan Ahmet Davutoğlu : İsteyin ne istiyorsanız dediği zaman ne isteyeceğiz..

Türkoğlu ilçemize : Hızlı Tren için bir terminal binası

Kahramanmaraş hava alanının pist uzatması, engellerin kaldırılması, yeni aplon  binası, dış hatların açılması, İstanbul- Ankara uçak seferlerinin yeniden düzenlenmesi, Kahramanmaraş ve ilçelerinde Arıtma tesislerinin kurulması..

Dün ne istiyorduk bugün ne istiyoruz.. bunu bir analiz etmemiz gerekiyor..

Büyükşehir olan Kahramanmaraş köy yollarını artık ilçe belediyeleri, Büyükşehir belediyesi yapıyor..

İçme Suyu ise : KASKİ’nin görevi mesele yürüyor..

Başa dönersek: Başbakan Ahmet Davutoğlu ‘undan ne isteyeceğiz ? Canının sağlığı başbakanım mı diyeceğiz ? yoksa ciddi bir meseleye değinecek miyiz..?

Nehirlerimiz ve Baraj göllerimiz sos veriyor..

Arıtma tesislerini acilen kurulması gerekiyor..

Hava alanı, hızlı tren, Karayolları, TOKİ ve Toplu konutlar, gece kondunun yok edilmesi Kahramanmaraş’ın bugün için birinci meselesi olarak gündemde duruyor..

Hava alanı : Uluslar arası olmalı !

Hızlı Tren için : Türkoğlu ilçemize moderne bir istasyon yapılmalı..

Karayolu sorunu ortadan kalkmalı

İl merkezi ve ilçelerimizde arıtma tesislerinin kurumuna hemen başlanmalıdır.. Yavrularımıza ait olan gelecektik çevreyi maf etmeye bizim hakkımız yok..

Kahramanmaraş ve Çevre iller arasındaki farkı görerek biz en iyisini yapmalıyız bunun için Vekillerimize, yöneticilerimize çok iş düşmektedir..

Hiç birini yapamazsak barı başbakan Ahmet Davutoğlu dan kaleye yeni bir top isteyelim..Ramazan ayı yaklaşıyor.. !

İyi günler..

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co