Baş komiserim Ersoy’um

Baş komiserim Ersoy’um

Bugün neşeliyim, yüzüm gülüyor !..

İnsanın kendini,yakını anlatması çok zor..

4 kitap yazdım, her gün köşe yazıyorum, kendini anlat bize deseniz iki satır yazamam..

İnsanın kendini ve dostunu anlatması zor !..

Ersoy “Namı değer- Baş komiserim” canım bugün evet dedi..

Onu artık : eski halinde göremeyeceğiz, çünkü sabah evde kahvaltısını yapacak, öğle , akşam yemeğini evde hanımı ile yiyecek, dolayısı ile bir simit, bir poğaça ile geçen genleri bir daha göremeyeceğiz,  Ersoy uçtu gitti.. elimizden !..

Uzun zamandan beri Ersoy’u ne zaman görsem: bir elinde sigara , bir elinde çay, kafası dumanlı,  Halı, Mobilya, Koltuk, Masa, Perde, Yatak odası hesabı yapıyordu..

Küçük evin önünde bir çay bir simit ile hesap yaptığı günler..

Hangisini nereden alsam, nasıl öderim hesabı içinde olan: Sıkıntılı bir süreçten sonra sonunda muradına eren Ersoy : yüzde yüz ” Evet” diyerek büyük alkış aldı..

Ersoy’un evlendiği günü görmek çok önemli !..

Anadolu Ajansı Muhabiri Ersoy Sevinç : o artık evli biri .. Şöyle 10 yıl içinde  5 çocuk babası olacak o bir babalar günü adayı bir baba !..

Kahramanmaraş Basın sektörü bir bekarını daha kaybet: ama herkes mutlu çünkü Ersoy Sevinç bunu hak ediyordu, oda artık evlenip mutlu olması gerekiyordu.. Bizler çok çok mutluyuz bir arkadaşımız daha yuva kurdu….

Atatürk park içindeki evlendirme müdürlüğüne gelen gazeteciler , her iki ailenin yakınları, devlet erkanı ki Ersoy’u tebrik ediyorum,  çünkü o herkesin şahitliğinde “Evet “ dedi..

Cuma namazından sonra Kahramanmaraşlı gazeteciler gibi bizde Niyazi Kara ile  Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi evlendirme müdürlüğüne koştuk..

Biz içeri girerken, daha önce nikahı kıyılanlar dışarı çıkıyorlar.. herkesin yüzü gülüyor güzel bir gün , güzelliklere doğru atılan ilk adımlar ve evet sözcükleri.. Bizler gibi şehrimizde görev yapan hemen tüm gazeteciler gibi, Baş Komiserim Ersoy’um için koştuklarını gördüm..

Kahramanmaraş Valisi Şükrü Kocatepe, Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç, Jandarma il komutanı Albay Coşkun Doğan, İl Emniyet Müdürü Ümit Yaşar Adalar, Kültür ve Turizm Müdürü Seydi Küçükdağlı, İl Sağlık Müdürü Dr.İlter Çitil başta olmak üzere kurum müdürleri gazeteciler mutlu günde bir araya geldiler..

Büyükşehir Belediye Başkanımız Fatih Mehmet Erkoç nikahı kıydı..

Valimiz Şükrü Kocatepe ile Gazeteci Sırrıberk Arslan nikah şahidi oldu..

Nikah şahidi olarak : Valimiz ve Sırrıberk Arslan anons edilince : eyvah dedim.. Şimdi sırrı yapacağını yapar Ersoy’un canına okur diye kalbim çarpmaya başladı.

Kendi kendime dedim: “ Ersoy da ne cesaret “

Herkesin gözü Sırrıberk de bir iş yapar diye bekliyor ama umutlarımız boşa çıktı..

Anadolu Ajansı Muhabiri Yakışıklı gazeteci :   Ersoy Sevinç, Serap Çokçağırgan ile hayatını birleştirdiği güne şahit olmak için herkes yeni evelenen çift kadar heyecanlı idi..

Kahramanmaraş Valisi Şükrü Kocatepe ile Gazeteci Sırrıberk Arslan nikah şahidi, Nikahı ise Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç kıydı.

Fatih Mehmet Erkoç: “ Serap hanım , Ersoy Sevinç eşiniz olarak kabul ediyor musunuz ? sorusuna : Evet çıkınca salonda alkış koptu..

Baş komiserim Ersoy Sevinç ‘ime geldiğinde sıra ise Başkanın sorusuna oda : Evet demesi üzerine alkışlar koptu. Sonra şahitler defteri imzaladı..

Kahramanmaraş Valisi Şükrü Kocatepe : Gelin hanıma hitaben:

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın en az 3 çocuk hatırlatması yapıldı. Valimiz Şükrü Kocatepe: “ 41 yıllık evliyim 3 kızım vardı evlendirdik , herkes evine gitti, gönül çocuk istiyor.. hatta çocukların arası biraz açık olmalı  3-4-5 çocuk yapmak gerek evde yalınız kalıyoruz, çocuksuz olmuyor, çocuk olmayınca evin tadı olmuyor..” dedi.. ve evlenme cüzdanını Serap’a teslim etti. Çocuk istedi..

Sonra üst katta kokteylle geçildi. Hoş sohbet içinde yeni evli çift gazeteci arkadaşlarımızla hatıra resmi çektirdi..

Ersoy – Serap Çiftinin yeni doğacak bebekleri için Gazeteciler altın hazırlamaya başladılar bile..

İlk altın ve iki paket çocuk bezi bizden diyorum.. yeni evli çiftlerimizi tebrik ediyorum, bir ömür boyu mutluluklar diliyorum..

İyi günler..

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co