Barış Savaş Kurtuluş

Barış Savaş Kurtuluş

Bana göre kurtuluş savaşı ve bayramını kutlayacağımız gün 2023 günü olmalıdır..

1919 yıllara gelinceye kadar , topla tüfekle savaşlar yapıldı. 1920-2000 yıllara arasında, Hıristiyanların Müslüman ülkelere açtığı savaş var- Irak- Libya, Körfez savaşı gibi, bunun dışında da Batılı güçlerin madde ve silah desteği ile iç savaşlar var.. içerde terör olayları var ve ölen gençler var..

Sonrasına baktığımız zaman tüm dünyada bir birine zarar vermek isteyen ülkelerin terör savaşı var.. 11 Eylül de ABD ki uçağın dev binaya çarpması sonucu ölen binlerce kişi gibi.. Türkiye de terör örgütü ve verilen onca şehit gibi.. ve binlerce olaylar , terör kan göz yaşı..

2010 yılından sonra hatta 2000 sonrası da diye biliriz ülkelerde ekonomik savaş başladı..

Bugün : Süper güç olacaksan, Sanayi ve Teknoloji ürünü üreteceksin, bütün dünyaya satacaksın, zengin olacaksın, işte savaşın galip tarafı sensin demektir..

Ekonomik savaş- Barış..

Artık : top tüfek ile yapılan savaş bitti.. Bugünden sonra ancak top tüfek savaşı geri kalmış ülkeler arasında olur.. gelişmiş ülkelerde artık para savaşı var, ekonomik savaş var.. bir iç olay çıkarmak yeterli oluyor.. güvenilir ülke olmadığın zaman paralar kaçıyor..

Türkiye’nin boyunun 10 santimi geçmesini istemeyen batılı ülkelerin desteklediği ve Televizyonlar ve sanal medya kanalı ile Türkiye öldü, bitti imajı ile Gezi Parkı eyleminden dolayı Türkiye ‘in tam 6 Trilyon Dolar Parası yurt dışına kaçtı..

Oysa biz seviniyorduk: Irak, İran, Suriye, Çin’li zenginlerin parası Türkiye bankalarında diye, bu paralar bir tuşa basarak yurt dışına kaçırıldı.

Pareler yapı veya değil, dış güçlerin maşası tarafından yapılan 17 Ocak operasyonu sonrası Türkiye ‘in parası yine yurt dışına kaçmaya başladı ve bugün Doların Euro ‘un nereye geldiğini herkes görmekte ve Türkiye bu savaş ‘ta büyük zayiat verdi..

Topa – tüfeğe gerek yok, Paraları kaçırdığın zaman bir ülkeyi yıkman çok kolay..

1900 önceki Osmanlı Topraklarını 1920 geldiğimizde kaybettiğimiz gibi, Gezi Parkı ve  17 Ocak operasyonu ile kayıp edilen değer eş değerdedir.. bir o kadar küçüldük..

Bu olayları çıkaranlar ne  diyorlar: Hatırlayın Başbakan ile görüştükten sonra ne dediler..

3. Köprü yapılmasın

Hava alanı ihalesi iptal edilsin

Kanal İstanbul Projesi durdurulsun

Nükleer Santral projesi iptal edilsin

Çin’le Füze üretimine girilmesin

Yerli uçak ve gemisi yapılmasın..

Çok masum istekler, hepsi vatan sever çocuklar, vatandaşın ve devletin araçlarını yakan, ülkeye ekonomik zarar veren çocukların masum istekleri..

Çukurova ‘ya pamuk ekimi yapacağız , toplayacağız, iplik yapıp kumaşa dönüştürüp satacağız bir uçak bile alamayacağız.. Kocaman Çukurova ‘ın pamuğu bir uçak bile etmiyorsa, biz teknoloji üretmek zorundayız.. Batı ülkeleri ve Türkiye deki iş birlikçileri bunu istiyor.. bu sebeple , biz durmak yok yola devam diyerek ekonomik savaşı kazanmamız gerekiyor.. Hep beraber savaşalım 1919 da Maraş ‘ta olduğu gibi..

Ekonomik savaşı kazanmamızın bir tek yolu var: Yüzde yüz yerli otomobili hem de bir tek marka değil 3-5 marka olarak yaptığımız gün, 3 Köprü bittiği gün, Hava alanı uçuşlara açıldığı gün, Kanal İstanbul dan gemilerin geçtiği gün, Nükleer santral dan elektrik üretimi başladığı gün, Savunma amaçlı füzeleri ürettiğimiz ve dünya ya sattığımız gün, Yerli uçakla uçak gemileri üç tarafı su ile çevrili Türkiye’nin etrafında yüzmeye başladığı gün Türkiye savaşı kazanmış demektir, biz o gün kurtuluş bayramını yapalım..

Savaş kazandık diye naralar atarak Kurtuluş bayramını o gün yapalım bugün değil..

Biz bunları yapamıyorsak : geçmişteki ecdadın yaptığı savaşla övünmenin bir faydası bize olmayacaktır..

Ekonomik özgürlük ve Savaşın kazanıldığı günleri görmek dileği ile

İyi günler..
12 Şubat 2014

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co