Barınak Değil “Acil Servis”

Barınak Değil “Acil Servis”

Sokak hayvanlarına ev sahipliği yapan barınakların Türkiye’deki en güzel örneklerinden biri olan

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Hayvan Barınağı içerisindeki tam donanımlı sosyal alanlar, teknolojik ekipmanlar ve 7 gün 24 saat verdiği hizmetle hayvan severlerin takdirini kazanıyor.

Bunun en son örneği geçtiğimiz gece yaşandı. Saat 23.30 sıralarında hayvan barınağını arayan bir vatandaş, bir köpeğin diğer köpekler tarafından saldırıya uğradığını belirterek yardım istedi.

Belirtilen adrese intikal eden ekipler yaralı köpeği derhal hayvan barınağına götürerek ameliyata aldılar ve gerekli müdahaleyi yaptılar.

BAŞKAN ERKOÇ’A TEŞEKKÜR

Yaralı köpeği hayvan barınağına taşıyan ekibi takip eden vatandaş gördükleri karşısında adeta şok olduğunu ifade ederek: “Resmen hastanenin aciline getirilen bir hasta gibi par tutuş olup veteriner hekimlerin derhal müdahale etmesi çok ama çok hoşuma gitti. Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Fatih Mehmet Erkoç’u arayarak durumu izah ettim ve kendisine bu hizmetinden dolayı teşekkür ettiğimi belirttim. Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Fatih Mehmet Erkoç başta olmak üzere yaralı köpeğe müdahale eden Veteriner Hekimler Erkan Aksu ve Yakup Bilal ile emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” diye konuştu.
TÜRKİYE’NİN EN ÖNEMLİ 3 BARINAĞINDAN BİRİSİ

Kapıçam Mesire Alanı’nda 18.450 m² alan üzerine kurulu Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Geçici Hayvan Bakım Evi (Hayvan Barınağı) bünyesinde idare, yemek hazırlama, karantina köpek evi, köpek geçici bakım evi, köpek gezinti alanları, köpek kulübe alanları, karantina kedi evi, ilk gelen kedi evi, kedi evi, anneli yavrulu kedi evi, müşahede kedi evi, araç dezenfeksiyon havuzu, sızdırmaz fosseptik ve otopark alanları bulunuyor. Merkezde hayvan toplama aracı ile hayvanlar için yemek toplama aracı da hizmet veriyor.

300 hayvan kapasiteli barınakta rehabilitasyon işlemleri yapılan sokak hayvanları için muayene, tedavi, kısırlaştırma hizmeti veriliyor. Tehlike arz eden başıboş kedi ve köpekler toplanıp hayvan barınağına getiriliyor. Uzman veteriner hekimlerce kısırlaştırılıp küpelenen hayvanlar, daha sonra doğal ortamlarına bırakılıyor. Barınakta 2 veteriner hekim, 1 tekniker, 3 hayvan bakıcısı ve 2 özel güvenlik elemanı görev yapıyor.

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co