Barbarlığın saati 01 30 !..

Barbarlığın saati 01 30 !..

Barbarlığın saati 01 30 !..

Dün gece herkes gibi bizde evimizde uyumaya çalışıyoruz..

Herkes gibi : bizde sabah işimize gideceğiz..

Sağlıklı uyumamız gerek ki işimize sağlıklı bakalım.. sağlıklı işimize gelelim..

Daha yatalı 1.5 saat olmuş.. gece yarısını geçmiş uykunun tatlı yerindeyiz.. Rüya bile görmeye çalışıyorum..uyuyorum ama barbarlık saati olan 01 30 olmuş !..

Tam da bu sırada : Havai fişekler patlamaya başladı, yatağımızdan ok gibi fırladık.. Önce PKK bizim mahalleye saldırdı sandım..Çatışma var sandım, çünkü havai fişekler üst üste patlıyor..

Yüreğimiz yerinden fırladı, dilimizden bin bir lanet sözü hazırlanıyordu. Vaz geçtim onları Feto’ya havale ettim.. beddua’yı o yapsın !..

Bizim Küçük Çocuk korktu uyandı ağlamaya başladı..

Yapa bildiğim camı açıp : Allah size lanet etsin demek oldu..

Komşumuz düğün yapmış evine gelin getirmiş..

Aslında ona malum hoca gibi beddua etmek istiyorum.. ama o bize yakışmaz..!

Ama insanları korkutarak ayağa kaldırmanın insanlık neresinde !

Ancak: Bu şehirde polis yok mu ? neredesin benim Polisim nerede ?

Bayram da bir patlak tabancası sıkan, maytap patlatan çocukların peşine düşen polis bir koca mahalleyi ayağa kaldıran barbarların peşine düşmüyor musun ?

Devlet nerede ? , gece yarısından sonra peş peşe 20 adet havai fişek patlatma yetkisini bunlara kim verdi ?

Böyle bir komşu olamaz: Bunlar Barbar, benim komşum barbar olamaz !..

Hastası var, yaşlısı var, Kadını var, Çocuğu var !

Şehir Merkezinde : İstiklal Mahallesi Medine Camii yanında gecenin orta yerinde saat 01,30 da havai fişekler patlıyor var mı böyle bir insanlık..? bunun adı barbarlıktır..

Böyle insanlık olamaz, böyle komşuda olamaz !..

Komşumuz hiç kusura bakmasın bunun adı : Sevinç gösterisi yapmak değil, bunun adı BARBARLIKTIR, bu barbar komşularımıza hakımız haram olsun, onları Allah’a havale ediyorum, Allah nasıl bilirse öyle eylesin !..

Beddua etmesi için : Feto’ya havale ediyorum..

Evlerine ateş mi düşer ! yuvaları başına mı yıkılır orasını bilemem !..

Aynı olayı Avrupa da yani ABD ve ya AB ülkelerinin birinde yapsalar en az 17 yıl hapis cezası ile terör suçu ile yargılanırlar.. ellerine kelepçe vurulur ceza evinin boylar..

Ya bizim barbarlarımız : herkesi yerinden uyandırdıktan sonra yatıp uyudular.. biz ise sinir harbi ile sabahı zor ettik..

Ben şimdi Sayın Valimiz Mustafa Hakan Güvençer ‘den 11 Ocak 2016 ‘yı 12 Ocak bağlayan gece , İstiklal Mahallesi Medine Camii yanında gece saat 10 30 da havai fişek patlatan ve insanları huzursuz eden o barbarların yakalanarak adalette teslim edilmesi için emir vermesini bekliyorum..

Kahramanmaraş İl Emniyet Müdürümüz Servet Yılmız beyin talimat vererek  , Onikişubat ilçe Emniyet Müdürümüzün harekette geçerek geniş çaplı soruşturma yapmasını bekliyorum..

İbreti alem için bu kişiler cezalandırılmalıdır.. ki bir başkası da aynı işi yapmasın !

Gecenin yarısından sonra herkes derin uykuda iken bu yapılan işin neresinde insanlık var ? yaşlısı var.. kadını var , çocuklar var herkes yataklarından hopladı..

AB ülkelerinden gelenler hep şunu söylerlerdi.. “ Türkiye de özgürlük yok !” bende bu söze çok kızardım.. düğün yapıyor davul çalıyor.. havai fişek atıyor.. silahlar sıkılıyor.. tutuğu takım galip gelen kişiler, silaha sarılıyor. Havai fişek atıyor bundan daha iyi özgürlük mü olur diyordum..

Bir süre önce AB gittim.. Almanya da gördüklerim karşısında Türkiye de Özgürlük olmadığını ancak anlaya bildim !..

Türkiye de özgürlük yok.. Özgürlük olsa bu kişi gecenin saat 01 30 evinin kapısının önünde havai fişek patlatamazdı.. 10 binlerce kişiyi yatağından kaldıramazdı.. bizde özgürlük yok barbarlık var..! gerçek bu kabul edin..

Sadece benim değil, mahalle halkının özgürlüğünü kısıtlayamazdı.. Barbar komşumuz ben özgürüm dedi ama , bizim , koca mahallenin 10 binlerce kişinin özgürlüğünü elinden aldı.. yataklarından hoplattı..

Bunun adı : Özgürlük değil barbarlıktır.. Cahilliktir.. Kanunsuzluktur..işte burada bizim özgürlüğümüzü kısıtlayan barbarların cezalandırılmasını istiyoruz..

İstiklal Mahallesi, Haydarbey mahallesi sakinleri olarak ilgileri göreve çağırıyoruz..

Bu barbar komşularımızı : Önce Allah , sonra ise kanunlara havale ediyorum..

İyi günler..





Bu yazı için bir yorum yazın

“Barbarlığın saati 01 30 !..” için bir cevap

  1. Erdal dedi ki:

    Böyle komşu olmaz olsun.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co