Barbarlığın bu kadarına pes diyorum..!

Barbarlığın bu kadarına pes diyorum..!

Sizlere yaşadığım bir olayı anlatacağım..
Parti ismi vermeyeceğim, aday ismi de vermeyeceğim..ama bizim milletimizin, hele de Kahramanmaraş halkının bu kadar barbar olacağını düşlenemiyorum.. Barbar olduğunu kabul etmek istemiyorum, ama gördüklerimiz maalesef bizleri fazlası ile üzdü.
İnsan kibar olamaz mı ?..
1 Milyon 75 bin nüfus var , bunun içinden katil, hırsız, barbarı çıkacaktır.. yüzde yüzünün evliya gibi insan olmasını beklemiyorum ama , Kahramanmaraşlı kibar insan olmalı.. evine gelen misafire kibar davranmalı diyorum..
Bir partimizin bir adayı : esnaf ziyareti yapıyor..
Bizde peşine takıldım bir vatandaş gibi dışarıdan izliyorum..
Adayımız: Hayırlı günler , iyi işler diliyorum !.. diyerek esnafın dükkanından içeri giriyor..
Çarşıda , bir barbar esnafımız : Yerinden kalkmadan : Hangi partidensiniz ?…
Adayımız : Efendim, ben ….. Partinin Kahramanmaraş adayım !.. sizlere hayırlı işler dilemeye geldim..
Esnaf : Benim sizin partinizle sizinle de işim olmaz !..
Adayımızın : eli hava da kaldı.. adayımız olgun bir şekilde canın sağ olsun bize oy verme ama arkanı da dönme diyerek sırtını sıvazladı..
Adayımız: Bende Kahramanmaraşlıyım, sizlerin babanızı tanırım, kardeşlerinizi tanırım, bize oy vermeye bilirsiniz, biz sizi seviyoruz !..
Esnaf : Burası Maraş ‘size buradan oy mu ? çıkar diyerek söylenmeye devam ederken, adayımız iş yerini terk ediyor.. başka bir iş yerine yöneliyordu..
Doğru dur- veya yanlıştır, oy verir veya vermez ama , insan iş yerine evine gelen bir misafire öyle davranması doğru bulmuyorum..
Kim olursa olsun, Türkiye de seçime girmeye hak kazanan 25 partinin her hangi birinin adayı olsun böyle davranılması doğru değil..
Oyunu verme: ama gelen insana hoş geldin, güle güle de ve güler yüzle gönder, neticede sen bu şehir de bir esnaf, oda bu şehirde yaşayan bir vatandaş bir gün müşteri olmayacağını söyleye bilir misin ?
Malını satarken, sen hangi partidensin diye soruyor musun ? yok , o halde herkese kibar davranmak zorundasın, barbar olamazsın buna hakkın yok..!
Kahramanmaraş’ta aday olan tüm partilerin aday adaylarına bakıyorum, esnaf, işletmeci, bir iki emekli var ve hepside bu şehrin insanı , burada oturuyor, alış verişi buradan yapıyor ve Kahramanmaraş’ta yaşıyor..
30 Mart seçimleri biter , Belediye başkanlığını kazanan koltuğuna oturur, hizmet yapar veya yapamaz, onu 5 yıl sonra göreceğiz ancak biz buradayız, hep beraberiz, öncelikle bir birimize kibar davranmalıyız..
25 Parti seçime giriyor, 25 ‘ine de oy verecek halimiz yok, birine verip 24 vermeyeceğiz, bu açıdan baktığımız zaman oy verdiğimiz parti bir tane, vermediğimiz 24 tane parti var , bir kişiye hoş geldiniz diyerek 24 kişiyi iş yerimizden kovarsak bizim esnaflığımız burada biter..
Sevgili okurlarım: Kibar olmalıyız, herkesi sevmeliyiz, seçim gelir geçer, seçim dediğiniz nedir ki , önemli olan gönül kazanmaktır..
Ben tarafsızım diyen kişi yalan söylüyor demektir: biz ot değiliz, herkesin bir tarafı vardır, herkesin gönlünde bir yiğit vardır.. bu sebeple adayların içinde bir adayımız vardır, diğerleri ise bizim düşmanımız olmamalı..
Sözün özü : Biz bu şehirde yaşıyoruz, hepimiz bir birimizi sevelim , bir birimize saygı gösterelim , güzel bir dost olalım, sevmek , dost olmak kadar güzel ne olabilir ki , sonra da oyunu hangi partiye , hangi adaya veriyorsan ver hiç önemli değil !..
Sen önce sevmeyi öğren, herkesi sev be..
İyi günler.
08 Şubat 2014

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co