Baraj ve Gemi !

Baraj ve Gemi !

Sevgili öğretmenim : Osman Topaloğlu bir şiiri var “Sende Kürtsün, bende Kürtüm, sende Türksün , bende Türküm” Ozan Bulut da albümüne okumuş sabah dinleyince birlik ve beraberliğimizin ne demek olduğunu duygulanarak yaşadım..

Birlik ve Beraberliğimizin ne demek olduğunu altını çizerek , 30 Ağustos Zafer Bayramı konuşmasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan,” Türkiye Cumhuriyeti Devleti Büyük Devlet, yeter ki biz birlik ve beraberlik içinde olalım,” sözleri kulaklarımda çınlarken, Türkiye Cumhuriyeti devletinin ne kadar büyük bir devlet olduğunu bir kere daha gördüm..

AB ülkeleri ki bunların başında Almanya geliyor PKK’yı sürekli destekliyor, bunun en iyi göstergesi, Türk Jetleri Kandili Vurduğu gün Kahramanmaraş’taki Patroitlerini alıp gittiler..

Türk’ün Türkten Başka dostu yok artık bunu anlayın !.. AB birliği hikaye yaşlanmış ölümü bekleyen AB birliği olsa ne olur olmasa ne olur?..

Sabah gazetelerin köşe yazarlarını okudum, televizyon da canlı haber kanalını dinledim ve vatandaşın gönderdiği mesajları okuyorlar.. bende şu mesaj çıkardım..

Görülen şu ki : 1 Kasım 2015 Pazar günü yapılacak seçimde bazı partilerin baraj altında kalacağı sinyalini almaya başladım.. halkımız bazı partilere 1 Kasım dersi verecek..

Türkiye gemisi: 7 Haziran 2015 seçimlerinden sonra yan yattı, su alarak karaya doğru yol alıyor. Almasına alıyor da gemi içindekiler bir gayret edelim demiyor..

Geminin batması için: gemi içindeki fareler delik açmaya çalışırken, geminin yeniden düze çıkması için çabalayanlar da çok fazla.. bu gayreti umarım kaptan görür !..

Geminin kaptanı ise : olup bitenlerin farkında geminin düze çıkması için çaba harcıyor.. ancak ikinci , üçüncü, kaptan, çarkçı başında sıkıntılar var..!

Başta Keban ve Atatürk baraj olmak üzere bir çok baraj gölünde feribotlar, yolcu taşımacılığında kullanılan küçük gemilerimiz var..bunu bölge halkı daha iyi bilir..

Baraj gölü bildiğiniz gibi : dere yatağının önünün kesilerek yapılan göl olması sebebi ile Baraj gölündeki gemi sahipleri gemiyi yüzdürmeye çalışıyor, geminin yardımcı personelleri ise gemi batsın, patron iflas edip gitsin, biz sonra barajı boşaltır gemiyi yeniden yüzdürüp gemi sahibi oluruz hesabı yapıyorlar ama batan geminin yüzmesi bugüne kadar mümkün olmadı !..

Olsaydı : Irak da gemi yeniden yüzmeye başlardı..!

Saddam Hüseyin ve Gemisi yan yatmış sahile doğru sürükleniyordu, hep birlikte el ele vererek gemiyi batırmaya çalıştılar.. AB de Fransa ve ABD gemide delik açılmasında yardım etti.. sonunda gemi battı.. Irak diye bir devlet kalmadı yakında haritadan silinecek !..

Türkiye gemisini yan yatıranlar yatırdı..

Türkiye gemisin kaptanının  suçu ne derseniz: geminin tabanı da ki yolcuları dinlemedi, gemi yolcularının sesine kulak vermedi, “ Biz odunu da koysak vekil seçilir !” diyerek odunları vekil yaptılar.. ama iktidar olmadılar.. halk onlara bir ses verdi, aynı yolcular bugün MHP’ye ses veriyorlar..

Geminin baş kaptanı, mesajı aldık “odunları atıyoruz” diyor , seçim takvimi sürecinde bakacağız ne kadar odunu atabilecekler..!

1 Kasım 2015 seçimlerinde gemiyi barajda batırız , sonra suyu boşaltır çıkarız diyenler kendileri baraj gölüne de batacaklardır.. öyle görülüyor “Her şeye hayırın sonu barajın altıdır”

7 Haziran 2015 seçimleri sonrasında: en mantıklı ve en akıllı olabilecek hükümet Ak Parti MHP hükümeti idi..” Hayır “ hayır!  Günün fıkrası , Fok tv de : ” Bahçeli- evet kelimesini bilmediği için bakar kalmıştır,” diyerek okuyor..

Bahçeli: ilk günden kapıları kapatarak geminin tabanındaki kamerasına kapandı ve gün ışığına çıkmamak için diretti ve sonunda karanlık ve serin suların içinde yan yatan gemi ile yol alıyor.. farkında değil galiba !..

Gemi sahile veya iskeleye yanaşmadan batarsa: Bahçeli ilk boğulan kişi olacaktır, çünkü o geminin tabanında ki kamerasın yatıyor..

Oysa Türkiye 7 Haziran da şunu söylemişti: “ Ak Parti- MHP hükümet kurun Türkiye’yi 4 yıl huzur içinde güçlü bir hükümetle yürütün, ülkemizi 2023 hedeflerine, 2071 hedeflerine doğru hızla koşturun demişti..

Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde: “Hayır’ da hayır var “ diyerek mitinkiler yapan Bahçeli, 7 Haziran  günü akşamda “Hayır “ diyerek başladığı konuşmasını sonunu hayır hayır ile  bitirdi..

Türkiye’nin hükümetsiz kalması, 7 Haziran dan bugüne şehit cenazelerinin gelmesi, paramızın uçup gitmesi, ülke yönetimindeki boşluktan halk bugün Devlet Bahçeli’yi sorumlu tutuyor ve MHP’liler ise yeter artık Bahçeli git demeye başladılar..

7 Haziran da Ak partiye bir ders veren gemi yolcuları içindeki MHP’liler bugün Bahçeli’ye bir ders vermek için çalışmaya başladılar..

Kimse çıkıp açık ve net söylemese de ikili sohbetlerimizde : MHP’liler artık yeter bu Bahçeli’den genel başkan da olmaz, lider de olmaz bu başımızdan gitmeli yeter ! diyorlar..

Tabi : Tuğrul Türkeş gibi : Sesli düşündüğün zaman MHP de ihraç ve kapının önüne konmak çok kolay olduğu için herkes yutkunarak konuşuyor..

Bizim gördüğümüz şu ki : Barajın serin sularına Devlet Bahçeli gömülecektir.. Bahçeli’nin koltuğu sallanmaya başladı..

Halkımız birlik ve beraberlik istiyor, güçlü hükümet istiyor, görevden kaçana ise ceza kesmenin çalışması başladı bile..

İyi günler..

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co