Bambaşka Şiir Sergisi

Bambaşka Şiir Sergisi

KAHRAMANMARAŞ- Şelale Park sıra dışı bir sergiye ev sahipliği yapara, genç kuşak gazeteci Narin Demirci’in el yazısı ile yazdığı şiirlerini, “ Bambaşka Şiir Sergisi” ismi ile ilk sergisini açtı.

Narin Demirci, bir ilki gerçekleştirerek kendi şiirlerini el yazısıyla yazdı ve bunları kuzeninin kara kalem resimleriyle süsleyerek ‘Bambaşka Şiir Sergisi’ni açtı.

Demirci, Gazeteci dostları ile birlikte Şiir sergininin açılışını yaparken, heyecanı gözlerinden okunuyordu

Şelale parkta açılan sergide Narin Demirci, şiirlerini el yazısıyla yazdı, kuzeni de kara kalem çalışmalarıyla sergiye farklılık kattı.

Şiir ve kara kalem çalışmalarının buluştuğu sergide duygu ve düşünce dünyasına hitap eden mısralar resimlerle daha da dikkat çekici hale getirildi.

Amatör iki genç sanatçının duygu ve gözlem dünyasını ortaya koyan eserler sergiyi gezenlere farklı bir atmosfer sunuyor. Kelamdan çizgiye yapılan bir yolculuğun ve iki farklı sanat dalını ortak bir noktada buluşturmanın gözlendiği sergide şiirlerle duygulananlar resimlerle adeta görsel şölen yaşıyor.

Birçok şiirin yer aldığı sergiyi gezenler ilk kez gördükleri şiir sergisini beğendiklerini ifade etti.

“KAHRAMANMARAŞ’TA BELKİ İLK DEFA OLAN BİR OLGU”

Serginin açılışına katılan Yazar Mustafa Okumuş yaptığı konuşmada şunları dile getirdi: “Bu gün burada bir sanat etkinliğini kutlamak için buradayız.  Şair kardeşimizin ilk defa görselden duygusala bir köprü olan bu şiir anıtı gerçekten ilginç geldi bana. Kahramanmaraş’ta belki ilk defa olan bir olgu. Görsel çok önemli, bizim toplum için önemli, biz daima aklımızı gözümüze takmış bir toplumuz. Dileriz en kısa zamanda gözümüzden aklımızı ayırarak bağımsız çalıştırabiliriz. Bu bakımdan bu serginin önemi ortaya çıkıyor, görselle duygusala ulaşmak. Şiir başka bir olgu, duyguların, düşüncelerin, heyecanların anlatım biçimi. Kardeşimiz de baktım ben, güzel şiirleri var genç olarak gayet normal, duygusaldan aşka sevgiye dayalı güzel şiirler yazmış, kutluyorum. Hayırlı uğurlu olsun.”

“BEN DE DUYGULARIMI BİRİKTİRDİM ONUN SERGİSİNİ AÇTIM”

Sergi hakkında bilgi veren Demirci şunları ifade etti: “İnsanlar en fazla uğraştığı, birikimini yaptığı işlerin sergisini açıyor, ben de duygularımı biriktirdim onun sergisini açtım. Niçin bu tarzda derseniz, Maraş şiirin başkenti, Maraş şiirin başkenti olduğu için şiire dikkat çekmek adına şiire odaklanmayı sağlamak için bu şekilde bir organizasyon yaptım. Sanat camiası da farklı buluyor ve güzel tepkiler geliyor. Mustafa Okumuş hocam sağ olsun güzel şeyler söyledi. Bu ilk şiir sergim, her sene açmayı düşünüyorum. Kuzenimle hazırladık, ben şiir yazıyorum kuzenim de kara kalem çalışması yapıyor. Sergiden bahsettim, şiirlerin muhtevasına uygun kara kalem çalışır mısın dedim. O da amatör ben de amatörüm biz kendi çapımızda kadınların da bir şeyler yapacağını ispatlamak için bu çalışmayı gerçekleştirdik.”

Sergide yer alan kara kalem çalışmaların sahibi Emel Güzeldokumacı ise şunları söyledi: “Biz 2 aylık bir çalışma sonucunda böyle bir şey ortaya koyduk. Amatör çalışmalarımız ama gün yüzüne çıksın istedik. Özellikle kadınlara bu açıdan yeni bir örnek olabilir miyiz diye de düşündük. Ve bu şekilde bir organizasyona karar verdik, İnşallah güzel olmuştur.”

Serginin açılışına Basın İlan Kurumu Kahramanmaraş Şube Müdürü Soner Kavak, Kahramanmaraş Kültür ve Sanat Derneği Başkanı Abdulhakim Eren, Yazar Mustafa Okumuş, Kahramanmaraş’ta Bugün Gazetesi Sahibi Mehmet Yüzbaşıoğlu, Demirci’nin ailesi ve meslektaşları katıldı.

Konuşmaların ardından kurdelesi kesilerek açılışı yapılan sergi, programa katılanlar tarafından gezildi.

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co