Balık yediler 4 yıllık üniversite kazandılar

Balık yediler 4 yıllık üniversite kazandılar

Mevlana Balık ve Restaurant sahibi Necati Kara, oğullarına ve yeğenlerine haftada en az 2 defa balık diyeti programı uygulayarak sınavda yüksek puan aldığını ve 4 yıllık üniversite kazandıklarını belirtti.

İlk önce kendi oğlunda deneyerek daha sonra yeğenlerine de balık diyetini uyguladığını belirten Kara; “Oğullarıma ve yeğenlerime haftada en az 2 defa balık yemeleri için program yaptık. Düzenli çalışma ila sınava girdiler. Sonuçlar açıklandı ve Ablamın Kızı Gamze Sak Hukuk Fakültesi, Ablamın oğlu Uğur Kara Fizik Tedavi, Teyzemin Torunu Elif Kara Diş Doktoru, Ablamın oğlu Ahmet Kara Çapa Tıp, Abimin Kızı Dilara Kara Fizik Tedavi, Oğlum Osman Kara Çapa Tıp, Abimin Oğlu Furkan Kara Hukuk Fakültesi, Ablamın Kızı Gözde Sak Hukuk Fakültesi ve Oğlum Ahmet Kara Hukuk Fakültesi kazandı. Yeğenlerime ve oğullarıma uyguladığım haftada 2 defa balık yemenin faydasını gördük. 2 Milyonu geçkin insanın sınava girdiği ve yeğenlerimin, oğullarımın ilk 100 bin içinde olması bence çok iyi derece. Tabi kazanan yeğenlerim beni dinlerken bazı yeğenlerim ise olayı hafife alarak istedikleri puanları alamadılar. Balık Diyetinin faydasını görünce Kahramanmaraşlı gençlere de duyurmak istedim. Dediğim gibi balık diyetini uygulayın ilk 100 bin içinde olacağınıza emin olabilirsiniz tabi en az 3 saat düzenli olarak çalışmak şartıyla istediğiniz üniversiteyi kazanacağınıza eminim” dedi.

Balığın faydaları (2)

“BALIK UNUTKANLIĞI GİDERİYOR”

Lokantasına gelen doktorların ve profesörlerin balık yerken anlattıklarını not alarak kendine göre balık diyeti uyguladığını belirten Kara; “10 yıl önce balık lokantası çalıştırmaya başladım. Lokantamın iki yanında hastaneler vardı ve buralardan doktorlar gelirdi. Doktorlardan duyduğum balığın faydalarını not ederek ve internetten profesörlerin balık faydalarını anlatan makalelerini okuyarak kendime göre; hamsiden, istavritten, çupradan, barbundan, çinekoptan ve mevsimine göre balıklardan formül ayarladım. Tabi bu bilgileri daha çok müşterilerim balığın faydası nedir diye sorunca cevaplayabilmek için öğrendim. Daha sonra Tekir’de ilk lokantamı açtığımda genç olmama rağmen unutkanlık bende hat safhadaydı. Ama şimdi 15 yıldır düzenli balık yiyerek o eski unutkan olduğum zamandan 6-7 kat daha çok aklımda kalıyor” dedi.

“BALIK YİYENLER DIŞARDAN BİLGİYİ DAHA HIZLI ALIYOR”

Kara; “Profesör olan müşterim şunu söyledi; “Balık yiyen insanın beyni hazır kıta bekler. Gelen bilgiyi anında kapar. Balık yiyen insanla balık yemeyen insan arasında bilgiyi alma arasında 6 -7 kat fark vardır” dedi.

“OĞLUM LİSE İKİNCİ SINIFTA KALDI, LİSEDE 3 OKUL DEĞİŞTİRDİK”

Küçük oğlu Ahmet’in okulu okumadığını zorla 3 okul değiştirerek son 1 senede düzenli ders ile Hukuk Fakültesi kazandığını belirten Kara; “Küçük oğlum liseye geçtiğinde okutmak için çok çabaladık. Okuldan kaçar, hocaları illallah ettirirmiş. Tam 3 okul değiştirdik sonunda biraz aklına başına aldı ve günde 3 saat çalışarak ve haftada en az 2 defa balık yiyerek çalıştı. İlk çalışmaya başladığında matematik 4. Sınıf konuları çözemiyordu ve çarpım tablosunu bilmiyordu. Hem düzenli çalışmanın hem de haftada 2 defa balık yemenin sonucunu aldı. Şu an çarpım tablosunu ezbere biliyor. Balığın hafızaya etkili olduğunu bir kez daha gördüm” dedi.

“BALIK PARASINI İADE EDECEĞİM”

3 ay boyunca hafta da 2 defa balık yiyerek 4 yıllık üniversite kazabileceklerini belirten Necati Kara; “Balık diyetini ve formülünü Kahramanmaraş’ın gençleri ile paylaşmaya karar verdim. O kadar iddialıyım ki en az 3 ay, haftada 2 defa balık diyetini uygulayan öğrenciler 4 yıllık üniversite kazanmazsa balık parasını iade edeceğim. Balık yiyenlerin 3 aydan sonra dersleri ve konuları daha seri anlamaya başlayacak. 6 aydan sonra beyin tıkır tıkır çalışmaya başlar. 1 yılda süper olursunuz ama haftada iki defa balık diyetini uygulayacak” dedi.

“BALIK VE AZİME BORÇLUYUM”

Mevlana Balık ve Restaurant sahibi Necati Kara’nın oğlu Ahmet Kara, “Ben yaramaz bir çocuktum. Ortaokulu zor bitirdim. Yaramazlıklarım sonucu lise de 3 okul değiştirmek zorunda kaldım. Son sene düzenli çalışarak ve balık yiyerek 56 bininci sırayla Hukuk Fakültesini kazandım. Tabi bu sadece balık ile olmadı azmin de sonucu vardı. Ben arkadaşlarıma gelin beraber balık yiyelim desem de arkadaşlarımdan bana uyan olmadı, sonuçlar açıklandığında ben 56 bininci olurken onlar istedikleri puanı alamadıkları için diğer seneyi beklemek zorunda kaldılar. 6 ay düzenli balık yediğinde her türlü kendini belli edeceğini biliyorum bu yüzden adımı ortaya bile koyarak” dedi.

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co