Balık Tutmayı öğretelim

Balık Tutmayı öğretelim

Balık Tutmayı öğretelim !..

Yanlış yapıyoruz !

Beş yıldan beri yanlış yapıyoruz !

Türkiye’nin :Çok çalışma çok üretmeye ihtiyacı var..!

Üretmeden tüketmeye devam edersek batarız !

Türkiye birlikte batırmayalım !

Suriye de iç savaş çıkmadan önce : yüzlerce defa gidip geldiğim bir yerdi Suriye , Halep, Hama, Humus, Şam, Laskiye , Suriye !.. ikinci vatanımdı..

Türkiye de 3 milyon, Dünyada 7 Milyon Suriyeli mülteci konumunda : Hergün açlık, yokluk, bakımsızlıktan ölen Suriyeliler !

Yoksulluk ve Çaresizlik sebebi ile ölen Suriyeliler..

Türkiye de : Kilis, Gaziantep, Şanlıurfa, Hatay, Osmaniye, Kahramanmaraş,Adana , Mersin, kısmen Adıyaman  genel yoğunluk, ve Türkiye genelinden 3 milyon Suriyeli !..

Çadırkentte yaşayanların keyfi yerinde : bize ekonomik sıkıntıları var ! ama yiyeceklerini veriyoruz, yedikleri önünde yemedikleri arkasında..

Ev kiralayıp da : her odada 5-8 kişinin kaldığı sağlıksız ortam

Bir evi bir aile kiralıyor, sonra kirayı ödeyemeyince , oda kiralama başlıyor, büyük çocuklar var, gençler var hepsi bir odada yatıyor ki dini yönden sakıncalı, insanı yönden sağlıksız bir ortam..

Şehirde : evlerde kalanlar ise yada , Parklarda yatanlar ise iç acımız ?..

Ak Parti Ankara il başkanlığı, Ankara Büyükşehir Belediyesinin göndermiş olduğu 65 tır malzeme ve yiyecek : uzun süre Suriyeli kardeşlerimizi idare eder ama ya sonrası ?..

Türkiye yanlış yapıyor !

Biz bunları tüketen değil: Üreten Suriyeli yapmalıyız..

İç işleri bakanı açıkladı: Türkiye de çoğu Avrupa ülkelerinden 750 bin yabancı oturum almış çalışıyor..

Suriyeliler hariç: Bir milyon 400 bin civarında da Kaçak çalışanlar var !, Bulvar, Afrika, Afkanistan, ve çeşitli dünya ülkelerinden gelen en çoğu da İstanbul da çalışıyor..

3 Milyon da Suriyeli var.. var olduğu tahmin ediliyor..

Pazar günü saat 11 00 de NFK merkezi önündeyiz..

Ak parti Ankara İl başkanlığı ve Ankara Büyükşehir Belediyesinin organize ettiği hayır sahiplerinin verdiği 65 tır dolusu malzeme gelirken, törene katılanlar ve Suriyeliler göz yaşını tutamadı..

Baştan sona: Ne kadar övgü yazsak azdır..

Ak Parti Ankara İl başkanlığı ve Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’e ne kadar teşekkür etsek azdır.. Çünkü ilimizde 65 bin Suriyeli yaşıyor.

Ama yanlış: Bunu yapma yerine : Suriyelilere çalışma izni çıkmalı ve çalışarak üreterek ekmeğini kazanmalı, Dilenci olmadan onurlu yaşamalıdır..

Üretmeli, Türkiye’in bugün üretmeye ihtiyacı var: her maldan çok imal edeceğiz dünyaya satarak ülkemizi zengin ülke yapmak zorundayız..

Ver yesin, ver yesin ! .. sonra sonrası ne olacak onu hiç düşündünüz mü ?

Bugün verelim : yesin, üzerine elbise giysin, ama yarın bir fabrika da işçi olarak çalışarak ülkeye katma değer katsın, çalışarak üretsin !..

Göz yaşlarımız tutamadı..

Saçaklızade Vakfı önüne giden, bir lokma ekmek için , bir lokma yemek için göz yaşı dökenleri görün: Ankara’ya ne kadar teşekkür edeceğinizi bilemezsiniz..

Kahramanmaraşlı hayır sahipleri 5 yıldan beri Suriyeli kardeşlerimiz diyoruz veriyoruz, bu can bizde sağ olduğu sürece ömrümüz yettiğince de vermeye devam edeceğiz..

Vermek zorundayız: Biz tok onlar aç olamaz !

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Bakanlardan şunu bekliyoruz, bir an önce Suriyelilere oturum izni vererek çalışma yasasını düzenlemelerini bekliyoruz..

Kahramanmaraş’ta 7 bin işçi açığı var !.. Suriyelileri çalıştıramıyoruz, oysa bunlara çalışma izni verilse. Bu insanlarda çalışarak ekmek parası kazanacaktır..

Ver yesin ! iyi verelim de nereye kadar ?

Artık bunların da ülke ekonomisine bir katma değer katma zamanı çoktan geldi de geçiyor, işte bu sebeple Suriyelilere  çalışma izni verilmeli..

Bu kışı böyle atlattık ya önümüzdeki kış ?

Kaç Suriyeli soğuktan donarak ölecek ?

Maraşlı bilir: Umuda yolculuk ! filmi ve Türkiye’yi rezil eden film !..

Bu ölenleri film yaptıklarında kendimizi af edemeyiz !..

İyi günler..

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co