Bakım hastalarına özel evde sağlık ekibi oluşturuldu

Bu haber 26 Ekim 2018 - 15:18 'de eklendi ve 530 kez görüntülendi.

Sağlık Bakanlığı tarafından 100 günlük eylem planı kapsamına alınan Palyatif Bakım hastalarına özel evde sağlık hizmeti Kahramanmaraş Necip Fazıl Şehir Hastanesinde de başladı.
Aynı zamanda destek tedavisi olarak ta bilinen Palyatif bakım hizmeti; hastaların hastalığın ilerlemesi ile kısıtlanabilen fiziksel, duygusal, manevi, mesleki ve sosyal potansiyellerin en üst düzeye çıkmasını sağlama çabaları, yani rehabilitasyon olarak özetlenebilir.
Palyatif Bakım Merkezi bulunan hastanelerde yatarak tedavi gören Palyatif Bakım Hastalarının taburculukları sonrasında evde sağlık ve bakım hizmeti ihtiyaçlarının karşılanması için Palyatif Bakım Merkezinde görevli Uzman Hekim, Hemşire ve Yardımcı Sağlık Personelinden oluşan Palyatif Bakım Evde Sağlık Hizmetleri Ekibi Necip Fazıl Şehir Hastanesinde oluşturularak, kendilerine özel nakil aracıyla birlikte hizmete başlamıştır.
Palyatif bakım evde sağlık hizmetleriyle aktif bakıma ihtiyaç duyan tüm palyatif bakım hastalarına evlerinde ulaşarak hastane dışı tüm tedavi ve takiplerinin yapılması planlanmaktadır.