Bakan Mahir Ünal, “En anlamlı gün bugün “  

Bakan Mahir Ünal, “En anlamlı gün bugün “   

 ANKARA / Kültür ve Turizm Bakanı Sayın Mahir Ünal’ın Kahramanmaraş’a İstiklal Madalyası verilişinin 91. yıl dönümü sebebi ile yaptığı açıklamada: “ 5 Nisan Madalya günün en anlamlı bir gündür, bugün Madalya ve Kardeşlik günüdür,” dedi.

Bakan Mahir Ünal , Ankara da yaptığı açıklamada :  “Kahramanmaraş bugün en mukaddes, en kıymetli, en anlamlı gününü en gür sesiyle kutluyor. Dünya durdukça nesillere ve insanlığa gıptayla anlatılacak o unutulmaz mücadelenin somutlaştığı gün bugündür. Bugün, Kurtuluş Savaşı’nda işgale karşı direnişi nedeniyle Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından şehrimize İstiklal Madalyası verilişinin yıl dönümüdür. Kahramanmaraşlıları kutluyorum,” dedi.

Bütün dünyada İstiklal Madalyalarının fertlere verildiğini Türkiye de sadece TBMM tarafından Şehre verildiğini altını çizen bakan Mahir Ünal: “Bugünkü duygularımız, ebediyete kadar övünçle taşıyacağımız İstiklal Madalyası’nın göğsümüze takıldığı o günkü kadar güçlüdür.

Biliyoruz ki Maraşlı olabilmek, birlik ve beraberliğin gücüne inanmak demek, tek yürek, tek ses,tek düşünce olabilmek demektir. Şehrimizin asil ruhunu ve hafızasını, geleceğe aynı birlik ve beraberlik ruhuyla taşıyacağımıza inancım tamdır. Kahramanmaraşlı var oldukça, ay yıldızlı bayrağımız altında, göklerde yankılanan ezan sesi de daim olacaktır.

Bu tarihi günü, bu toprakların evladı olma gururu, sizden biri olma mutluluğu içinde en iyi dileklerimle kutluyor; bir kez daha aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi rahmet, şükran ve minnetle anıyorum.”

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co