Bakan Işık; “Maraş Kurtuluş Savaşımızın Sembol şehri, Sancak şehri”

Bakan Işık; “Maraş Kurtuluş Savaşımızın Sembol şehri, Sancak şehri”

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi tarafından hazırlanan Güneşevler Toplu Konutları’nın temel atma törenlerinde yaptığı konuşmada, yapılacak konutların sıradan konutlar değil, medeniyetin izlerini taşıyan ve ruhu olan konutlar olması gerektiğini söyledi.

1

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, Kahramanmaraş Büyükşehir Garantörlüğünde yapılan 1480 konutun  yeni bina temel atma töreninde yaptığı konuşmada şunları söyledi; “Maraş öyle bir şehir ki Kalesinde ki Fransız bayrağı indirilmediği için Cuma namazını kılmayan, o bayrak indirilmeden de cuma namazını eda etmeyen ve bayrağın kalede göndere çekildiği yerde Cuma namazını eda eden bir şehir. Sütçü İmam’ın  şehri Maraş. Maraş Bizim Kültürümüzün ve değerlerimizin adeta zirve şehri. İşte Böyle bir şehrin Büyükşehir Belediye Başkanımız, kendisinden önce görev yapan Başkanların gösterdiği gayreti artırarak sürdürmesi gerçekten iftihar edici bir şey. Büyükşehir Belediye Başkanımızı tebrik ediyorum” dedi.

aa_picture_20150515_5343907_high

Biraz önce Nevzat  Pakdil Ağbimin söylediği noktayı dikkatten kaçırmadan, Bizim Medeniyet değerlerimizi yansıtan şehirler oluşturmak, bizim tarihe karşı, medeniyetimize karşıda sorumluluğumuz. Sadece bina yapmış olmayalım. O binalara ruh verelim. O binalar evet burası medeniyetin izlerini taşıyan  bir şehir görüntüsünü vermemiz lazım” dedi.

11

Işık; “Buraya gelirken bir şey dikkatimi çekti. Falanca Düğün Center yazılıydı. O center kelimesi yerine Düğün Salonu yazsanız ne olur?

Dil Kahramanmaraş için her şeyin başında gelir. Dilde yozlaşma kültürde yozlaşmayı getirir. Kahramanmaraş Türkiye’ye onlarca, yüzlerce büyük mütefekkir yetiştirmiş bir şehirdir.

9

Bizde bir söz vardır: Dünyada mekan ahirette iman.  Biz AK Parti olarak 2002’de seçimlere girerken 500 bin konut yapacağız dedik TOKİ olarak. İnanmadılar. Tıpkı 15 bin kilometre duble yol yapacağız dediğimizde inanmadıkları gibi. Ama Allah’a şükürler olsun bugün TOKİ tarafından yapılan konut sayısı 700 bine vardı. Artık belediyelerimiz de bu konuda çok yoğun gayret gösteriyor. Artık her belediyemiz, insanlarımızı ev sahibi yapma konusunda önemli gayretler sarf ediyor. Artık Maraş kültürün simge şehirlerinden biri değil artık Anadolu da üretimin de merkezlerinden biri haline geliyor. Bu üretimin artması demek, üretimde çalışan insanımızın artması demektir. O da konut ihtiyacının ortaya çıkması demektir” diye konuştu.

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co