Bakan Elvan Kahramanmaraş’ta incelemelerde bulunuyor

Bakan Elvan Kahramanmaraş’ta incelemelerde bulunuyor

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan, Kahramanmaraş’ta incelemelerde bulunuyor.

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan, AK Parti Grup Başkanvekili ve Kahramanmaraş Milletvekili Mahir Ünal, ile birlikte biz dizi incelemelerde bulunmak ve kentin ulaşım sorununun görüşüleceği çalıştaya katılmak üzere özel uçakla Kahramanmaraş’a geldi.

Kahramanmaraş Havaalanı’nda Vali Şükrü Kocatepe, AK Parti Kahramanmaraş milletvekilleri Yıldırım Mehmet Ramazanoğlu ve Sıtkı Güvenç, Belediye Başkanları, protokol üyeleri ve partililer  tarafından karşılandı.

bak1

Havaalanında inceleme yapan Bakan Elvan, Kahramanmaraş Havaalanına yeni terminal binası yapılacağını söyledi. Bakan Elvan, kentin sorunlarını düzenlenecek çalıştayda da görüşeceklerini belirterek, şöyle dedi: “Kahramanmaraş’ın ulaştırma ile sorunların masaya yatıracağız. Ne tür eksiklikleri var, bundan sonraki süreçte biz neleri yapacağız; demiryolu, havayolu, karayolu itibariyle teker teker bunları arkadaşlarımızla tartışacağız. Kahramanmaraş’ımıza nasıl ve ne şekilde bir hizmet verebilirizi ortaya koyacağız.”Havaalanı terminal binamızı inceledik. Terminal binasından bahsetmeden önce şunu ifade etmem gerekiyor. 2005-2006 Kahramanmaraş’ın yıllık 6 bin civarındadır. Geçen yıl 146 bine ulaştık yolcu sayısı itibarıyla. Bu yıl 200 bine ulaşacağız. 2013-14 arasında bu fark yüzde 50 bir artış var. Bu yolcu sayısı her geçen gün artacak. Özellikle Kahramanmaraşlı veya dışarıdan gelen vatandaşlarımızın havayolu ile çok daha rahat bir şekilde ulaşımını daha da kolaylaştıracağız. Bu vesileyle de bu rakamlarda artış olduğunu sizler de görüyorsunuz. Oldukça eski diyebileceğimiz veya Kahramanmaraş’a yakışmayan bir terminal binası. Dolayısıyla biz Kahramanmaraş’ımıza yeni bir terminal binası yapacağız. Bunu 2015 yılı programına alacağız. Bunla ilgili proje çalışmasını yaptık arkadaşlarımız, aşağı yukarı yerini de tespit ettik. 1.5 yıl sonra Kahramanmaraş güzel bir havaalanına ve terminal binasına kavuşmuş olur.”

bak

Bakan Elvan, daha sonra Kahramanmaraş Valiliği’ni ziyaret etti. Valilik Şeref Defteri’ni imzalayan Bakan Elvan, bir süre makamda Vali Şükrü Kocatepe ile görüştükten sonra Büyükşehir Belediyesi ve AK Parti İl Başkanlığı’nı ziyaret etti. Bakan Elvan Ramada Otelde düzenlenen Çalıştay’a katıldı. Elvan Kahramanmaraş- Göksun yolunda incelemelerde bulunuyor.   Son olarak Ak Parti İl Danışma Kurulu toplantısına katılacak ve daha sonra özel uçağı ile Kahramanmaraş’tan ayrılacak.

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co