Bahçeli; “Kahramanmaraş AKP’ye destek verdi, oy verdi, bu AKP size ne verdi?”

Bahçeli; “Kahramanmaraş AKP’ye destek verdi, oy verdi, bu AKP size ne verdi?”

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı dün geldiği Kahramanmaraş’ta bugün de miting yaptı.

Kahramanmaraş Müftülük Meydanı’nda halka seslenen Bahçeli; “Kahramanmaraş bugüne kadar Akp’ye destek verdi, oy cerdi, bu Akp size ne verdi” diye sordu.

Yurt genelinde seçim mitinglerini sürdüren MHP Genel Başkanı Bahçeli, dün Pazarcık’ı ziyaret ettikten sonra Kahramanmaraş’a gelerek Ramada Otel’de kaldı.  Bugün ise Kahramanmaraş Müftülük meydanında halka seslenen Bahçeli’nin hedefinde, Cumhurbaşkanı Erdoğan, Başbakan Davutoğlu vardı.

Bahçeli yaptığı konuşmada şunları söyledi; “Erdoğan çatlasa da Davutoğlu patlasa da asgari ücreti net bin 400 liraya çıkaracağız” dedi. Bahçeli ayrıca diğer partilere oy vermeyi düşünen vatandaşlara da seslenerek; “AKP’ye oy vermiş vatandaşım gel günaha ortak olma. Gel bu haram kervanına katılma. CHP’ye diğer partilere oy vermiş vatandaşım gel bu kez birlikte yürüyelim” dedi.

Bahçeli’nin Kahramanmaraş Mitinginde konuştuğu sözlerinden bazıları Kahramanmaraş yürürse Türkiye yürüyecektir. Zaman geldi MHP ile yürümeye var mısınız?

BAHÇELİ

7 Haziran’da yalan gidecek, talan bitecektir. Vatan topraklarını bırakıp kaçan korkaklara haddini bildirecek tarihtir. AKP’nin son günü, iktidar ömrünün son nefesidir. Kahramanmaraş AKP’ye destek verdi oy verdi, bu AKP size ne derdi? Siz çalıştınız onlar çalmadı mı? Her şey tamamdı da 1 milyar 370 milyon liraya saray dikmenin ne âlemi vardı? Hem kaçak, hem karanlık, günah ve haram. Saray yetmedi, uçan saraylar aldılar. Döndüler dediler ki bu çerez parasıdır. Gemicikleri olanların bu parayı çerez görmesi doğaldır. Bunların vicdanı kurumuş.

Erdoğan her gün miting yapmaktadır. Erdoğan cumhurbaşkanlığından fiilen inmiştir. Anayasa’nın 101. maddesi der ki cumhurbaşkanının bir parti ile ilişkisi varsa ilişiği kesilir.

Anayasa’nın 104. maddesine göre; cumhurbaşkanı birliği temsil eder. Anayasa’nın uygulanmasını gözetmektedir.  Görüntüde yedek gerçekte asıl oyuncu olarak meydanlara çıkmıştı

BAHÇELİ (3)

Erdoğan siyasetin dibindedir. Davutoğlu’nun yetersizliğinden görünüşte yedek gerçekte asıl oyuncu olarak ortaya çıkmıştır.  Her gün bize sövüyor. Her gün yalan söylüyor, her gün hakaret ediyor… Peki kimdir bu gafil. Kendisine cumhurbaşkanı diyen 17-25 Erdoğan. Be hey densiz, be hey kanun tanımaz, ahlak bilmez. Sen cumhurbaşkanısın sen devletin başısın. Ne geziyorsun meydan meydan bizimle ne uğraşıyorsun. Kahramanmaraş sana güvendi oy verdi bunu zelil etmeye ne hakkın var. Erdoğan, oyundur yalandır, aldatmadır, komplodur, tuzaktır, riyadır, ihanettir. Erdoğan sen Esad’ın kirli bir kopyası, Pensilvanya’ nın eski sevdalısı Washington’un daimi tutsağı, Kandil’in tavizsiz havarisi, Ermeni hısımı, Türklüğün yaşayan düşmanısın. Erdoğan Türkmenlere yardım yaptığını söylüyor ama her gün Türkmenler ölüyor. Erdoğan ve zihniyeti ise selefi gruplarla düşüp kalkıyor. Besmele ile soygun yapıp, şükrederek haram havuzunda ıslandılar.

Dün bize Kars’tan siz Pensilvanya’ nın, Kandil’in, Esad’ın milliyetçisisiniz diyor. Halt ettin Erdoğan, yine çaktın Erdoğan. Biz onla ailece tatile çıkmadık. Kandil’in yolunu hiç bilmedik. Sen Pensilvanya’nın eski sevdalısısın.

Selefi örgütleri Esad’a karşı örgütlerken. Rüzgâr açan fırtına biçen diyen biziz. Erdoğan hayatının hangi diliminde Türkmenleri kale almıştır? IŞİD canavarları intihar saldırısı düzenledi. 50’den fazla Türkmen kardeşim şehit düştü. Hepsine Allah’tan rahmet diliyorum.

Erdoğan Türkmenlere yardım yaptığını söylüyor ama her gün Türkmenler ölüyor.  Her zaman sözlerimizde samimi olduk. Hain emellere el pençe divan durmadık. Bayırbucak Türmenleri canımızdır. Türkmen eli Türk’tür Türk kalacaktır. Erdoğan’ın model olacağım derken maskara olmasıyla Türkiye kaybetmiştir.

BAHÇELİ (2)

Kaybeden Türk milletidir, kaybeden İslam’dır. AKP’ye oy vermiş vatandaşım gel günaha ortak olma. Gel bu haram kervanına katılma. CHP’ye diğer partilere oy vermiş vatandaşım gel bu kez birlikte yürüyelim. Genç kardeşlerim, ilk kez oy verecek evlatlarım birlikte yürüyelim, geleceğimizi inşa edelim.

Hırsıza karşı bizimle yürü Kahramanmaraş. Erdoğan çatlasa da Davutoğlu patlasa da asgari ücreti net bin 400 liraya çıkaracağız.  Muhtarın maaşını asgari ücret düzeyine çıkaracağız. Duydun mu muhtar gardaş? Maaşın bin 400 lira olacak.” Dedi.

Bahçeli konuşmasının ardından halka karanfil ve gül attı. Bahçeli kendisine hediye edilen 46 numaralı Kahramanmaraşspor formasını kabul etti.

Bahçeli Gaziantep ve Hatay mitinglerine katılmak üzere Kahramanmaraş’tan ayrıldı.

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co