Bahar Kupası Masa Tenisinde Türksayar ikinci oldu

Bahar Kupası Masa Tenisinde Türksayar ikinci oldu

İstanbul’da düzenlenen Bahar Kupası Masa Tenisi geçtiğimiz hafta oynanan müsabakalarda ilimizi temsil eden İsmet Türksayar ikinci oldu.

İstanbul’da faaliyet gösteren Masa Tenisi Dernekleri tarafından organize edilen İller arası “Bahar Kupası” Masa Tenisi şampiyonası ünlü masa tenisi sporcularının katılımı ile İstanbul Şile’de gerçekleştirildi. Masa Tenisi müsabakaları çok heyecanlı maçlara sahne oldu.

İstanbul’da düzenlenen Bahar Kupası Masa Tenisi şampiyonasında ilimizi temsi eden İsmet Türksayar grup maçlarında önce İstanbul’dan Atilla Çamlıdağ, Bursa’dan Kemal Demirel ile yaptığı müsabakalardan sonra Konsuleyşin maçları oynamayı hak kazandı.

Konsuleyşin maçlarından önce Zihni Tunay’ı çok güzel ve mükemmel bir maçın ardından 3-2 kazanan sporcumuz İsmet Türksayar yarı finale yükseldi.  Yarı final maçında İstanbul’dan Murat Sadıklar’ı da 3-2 ile geçen Türksayar, finale yükseldi.

Final’de Süper Lig oyuncularından Fırat Atabey’le karşı karşıya geldi. Çekişmeli ve zevkli geçen maçı 3-2 kaybeden sporcumuz İsmet Türksayar, turnuvayı ikinci olarak tamamladı.

Bundan önceki şampiyonalarda olduğu gibi bu şampiyonada da Şehrimizi başarıyla temsil eden İsmet Türksayar, turnuva ile ilgili olarak yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Geçen hafta sonu İstanbul Şili’de yapılan masa tenisi müsabakasına katılıp birinciliği çok az farkla kaybetmeme rağmen Kahramanmaraş’ımızı en iyi şekilde temsil ettiğime inanıyorum. Kahramanmaraş’ta yeteri kadar maç yapma şansı bulamamamıza rağmen buradan aldığımız ikincilik benim için büyük bir başarı. Bundan sonraki şampiyonalarda ilimize şampiyonluklar kazandırmayı hedefliyorum” dedi.

Türksayar, Kahramanmaraş’ta masa tenisi sporuna ilginin her geçen gün artığını da ifade ederek, “İnşallah önümüzdeki yıllarda Kahramanmaraş’tan da masa tenisi şampiyonları çıkartacağız. Çünkü şehrimizde bu potansiyel var. Herkesi masa tenisi oynamaya davet ediyorum” dedi.

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co