Bağımsız adaylar

Bağımsız adaylar

Ak Partinin aldığı oy oranı ortada olunca: Belediye Başkanı adayı olmak isteyenler Ak Partiden aday adayı oldular ve bunun sonucu olarak da çok fazla aday adayı olunca , bazıları kendilerini kesin aday gözü ile görmeye başladılar..
Dün umudunu kesen biri yanıma geldi: “Beni aday göstermezlerle, bağımsız aday olacağım,” diye bize söylerken, bir yerlere üstü kapalı mesaj göndermeye çalıştığı izlenimini verdi bana..
Sonra : birkaç adayı yokladım, onlarda : Ya bağımsız , yada diğer partilerden aday adayı olarak seçimi kazanacaklarını söylüyorlar.. herkes kendini lider görüyor.. mesele de burada..
Açık ve net söylüyorum: Benim bir tek oyum var, oda kendi oyum ! ancak şunu hemen söyleyelim ki : Halkımız Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a oy veriyor.. adayın etkisi küçük seçim bölgelerinde etkili olur ama genel olarak herkes oyu lidere veriyor..
Ak Parti içinde böyle : CHP ve MHP ve değer partiler içinde böyle ..
Şanlıurfa daki Fakıbaba, bazı beldelerde ve ilçelerde bağımsız adaylar gibi adaylar ender olsa da çıkar ama, Türkiye genelinde bakıldığında yüzde 50,4 oyu Ak Parti aldı ise bu oylar adayların değil liderin oyudur.. Mart 2014 seçimlerinde de sürpriz olur mu olabilir !..
Kahramanmaraş’ta bıçak sırtında olan ilçelerimiz var: Göksun, Afşin, Nurhak, Ekinözü, Pazarcık , Çağlayancerit, Andırın gibi ilçelerimizde Belediye Başkan adayını, Meclis üyelerinin çok iyi seçilmesi gerekiyor.. Adaylar da : Ufuk ve vizyon olmalı
Bağımsız adayın kazanma şansı yok ama , aday bulamayan partilerin birinin altında girecek güçlü bir aday seçim ala bilir, yada, Ak Partinin oyunu azalta bilir ki bu da seçim kazanmak kadar tehlikelidir..!
Ak Partinin oyu Türkiye geneli yüzde 55 altına düşmemeli , ilimizde ise en az yüzde 70 olmalı.. Mart 2014 de ki Mahalli seçimler bunun için çok önemli..bir oy bir oy ..
Geçtiğimiz günde yazdım: Ak Partinin oyu yüzde 50 altına düşecek olursa, 1 Nisan şakası gibi Ulusalcılar tencere tavalarla sokaklara çıkarak “Hükümet istifa “ diye bağırmaya başlarlar.. buna meydan vermemek için Ak Partili herkes oyuna sahip çıkmalı..
Buradan Ak Partiden aday adayı olan tüm adaylara sesleniyorum: Görev size verilir veya verilmez, Ak Parti çatısı altında toplanarak oyumuzu bölüp parçalamayalım, bir olalım, iri olalım, Ak Parti oylarını Kahramanmaraş’ta yüzde 70 olarak gerçekleştirmek için var gücümüzle çalışalım..
Bölünmek – Parçalanmaktan , hem biz zarar görürüz , hem de ülkemiz zarar görür.. Siyaset uzun soluklu bir maratondur, bu maratonu kazanmak için gece gündüz koşturmak gerekir, bazı hallerde bir – iki dönem koşturmak gerekir.. Aday olan arkadaşımızı tebrik etmek ve onun etrafında kenetlenmek gerekir..
Bugün bilemiyoruz: Büyükşehir Belediye Başkanı kim olur ? İlçe Belediye Başkanı adayları kim olur ? : Yani Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkan adayı kim olur ? Dulkadiroğlu, Onikişubat İlçe Belediye Başkan adayları kimler olur.. Türkoğlu, Andırın, Göksun, Elbistan, Pazarcık, Ekinözü, Nurhak, Afşin ilçesi belediye başkan adayları kimler olur onu bugünden bilemiyoruz..
Ali olur, Veli olur, önemli olan onun veya bunun olması değil, tüm adayların birlik içinde olmasıdır.. Gün birlik günü , bölünmeyin, parçalanmayın , tek aday olarak seçimlere girelim..
Bağımsız aday oldunuz, seçimi kazan ma ihtimaliniz çok az, ancak Ak Partinin oyunu bölecek ve bir süre sonra siyasetten silineceksiniz..
Siyasetten silinme yerine : Bu dönem partinin arkasında dur , önümüzdeki dönemde adaylık sırası size gelecektir..
Ak Partiden Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkan adayı ve İlçe Belediye Başkan adayları bugün belli değil ama 3-5 gün içinde belli olacak diyorlar , hayırlı olsun diyorum..
Tüm başkan adaylarına sözüm: Belediye Meclis üyelerinizi , ufuk vizyonlu kişilerden seçin ki üzerinizdeki yükün büyük bölümü kalksın..!
Belediye başkan adayı kadar : belediye Meclis üyesi adayları da çok önemli , Dünyayı gezip gören, genel kültür ve ufuk vizyonlu Meclis üyeleri ile çok daha güzel hizmetler kısa zaman da yapılır ..
İyi günler..
26 Kasım 2013

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co