Bağcı, “Yüreğimize kor düştü”

Bağcı,  “Yüreğimize kor düştü”

Kahramanmaraş Baro Başkanı Vahit Bağcı, yönetim kurulu üyeleri ile baro önünde basın açıklaması yaparak terörü lanetledi ve “Yüreğimize kor düştü” diyerek terör olaylarını kınadı.

Vahit Bağcı : “Son günlerde tırmanışa geçen ve güvenlik güçlerimizden masum vatandaşlarımıza kadar uzanan terör saldırılarına, Dağlıca ve Iğdır ’da yeni bir halkanın eklenmesi tüm milletimizde derin bir üzüntü yaratmış, hain saldırı karşısında kahramanca vatan savunması yapan Mehmetçiklerimizden şehit olanlar, yüreğimize kor düşürmüştür. Tarihin her döneminde farklı farklı stratejilerin bir parçası olarak kanlı saldırılara maruz kalan büyük Türk milleti, her defasında bu badireleri atlatmayı başarmıştır ve kimsenin şüphesi olmasın ki bu eli kanlı terör belasının da üstesinden gelecektir.

Bağcı: Aziz Türk milleti ve onun bağrından çıkan Türk ordusu, milletin varlığına ve birliğine, devletin bekasına ve vatan topraklarının bütünlüğüne yönelen bu kanlı saldırıları geri püskürtmeye, şer odaklarını bulmaya ve yok etmeye muktedirdir. Türk ordusu ve milleti, kendisinin asli hasletlerinden olan sabır ve engin tahammül gücü ile birlik ve beraberlik içinde, hukuk çerçevesinde teröre ve teröristlere gereken cevabı verecektir. Şehit kanlarıyla sulanarak vatan yapılan bu topraklar, her türlü terör ve saldırgan tutumun mezarı olacaktır.

Bu toprakları vatan yapma ve bu vatanı koruma uğrunda canlarını feda eden tüm şehitlerimize, son günlerde Dağlıca ve Iğdır yurdumuzun her köşesinde şehit olan Mehmetçiklerimize Allah’tan rahmet; yaralılarımıza acil şifalar, kederli ailelerine ve Türk milletine baş sağlığı dileriz.

Bu vesile ile topyekun Türk milletinin her bir evladını, bulundukları makam ve mevki ne olursa olsun teröre “Dur” demeye davet ederek, hain saldırıyı şiddetle kınıyoruz,” dedi.

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co