Bağcı, “Hedeflerimizi gerçekleştirmek için yeniden adayım”

Bağcı, “Hedeflerimizi gerçekleştirmek için yeniden adayım”

Kahramanmaraş Barosu Başkanlığına ikinci kez aday olan Vahit Bağcı, “İki yılda bir seçim yapılması hedeflerimizin hepsini gerçekleştirmemize imkân vermiyor. Bu kısa bir süre, hedeflerimizi gerçekleştirmek için yönetim kurulumla yeniden adayım” dedi.

Ülkemizin baş aktörlerinden birisi barolardır diyen Vahit Bağcı sözlerine şöyle devam etti; “Bir olmanın, iri olmanın, diri olmanın ülkemizdeki baş aktörlerinden birisi de barolardır. Baroların, mensubu avukatlara ilişkin asli görevleri dışında Adaletin sağlanması ve ulusal birlik-beraberliğin temini anlamında birçok görevleri bulunmaktadır” dedi.

vahit bağcı (12)

Seçimlerin Ekim ayının ikinci haftasında olduğunu söyleyen Vahit Bağcı; “Kamu Kurumu Niteliğindeki Meslek Kuruluşu Baromuzun seçimleri Ekim ayının ikinci haftası yapılacaktır. Bilindiği üzere Baro Başkanları ve Yönetimlerinin görev süreleri iki yıldır. Baro Başkanları ve yönetimleri o yer Barosuna bağlı avukatların iradeleri uyarınca demokratik usullerce yapılan seçim sonucunda göreve getirildiğinden dolayı 2006 yılında Avukatlık Kanununda yapılan düzenleme ile baro başkanlarına birden fazla dönem Başkanlık yapma imkanı tanınmıştır. Bunun yansıması olarak o dönemden sonra Kahramanmaraş Barosunun Başkanları, hizmet süresinin kısa olmasını gerekçe göstererek seçime girmişler ve en az iki dönem baro başkanlığı görevlerini sürdürmüşlerdir. İzah ettiğiniz üzere iki yıllık süre kısa bir süredir. Hedeflenen icraatlar tam anlamıyla gerçekleştirilemeden yeni seçim dönemi gelmektedir. Kahramanmaraş Barosu Başkanı olarak görev yaptığım süre içerisinde avukatlarımız ve vatandaşlarımıza yönelik birçok icraatta bulunulmuştur. Fakat zaman ve kaynak sıkıntısı sebebiyle gerçekleştiremediğimiz faaliyetlerimizde bulunmaktadır. Bu nedenle kendimi Kahramanmaraş Barosuna adamış bir başkan olarak önümüzdeki Baro seçimlerinde de Kahramanmaraş Barosu Başkanlığına, yönetim kurulumla ikinci kez talibim. Tüm meslektaşlarımın dua ve desteğini bekliyorum” dedi.

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co