“Babalar gününde ÖSYM Gençleri yalıtmadı..

“Babalar gününde ÖSYM Gençleri  yalıtmadı..

Doğru Cevap Eğitim Kurumları Yönetim Kurulu Başkanı Şehmus Karaman

“Babalar gününde ÖSYM Gençleri  yalıtmadı..

KAHRAMANMARAŞ- Cumartesi ve Pazar günün yapılan LYS sınavını değerlendiren Doğru Cevap Eğitim Kurumları Yönetim Kurulu Başkanı Şehmus Karaman ;” Sürpriz yok gençler başarılı bir sınav yaptılar,” dedi.

Şehmus Karaman : Yaklaşık 800 Bin öğrencinin sene başından beri hazırlandığı ve sabırla beklediği LYS Matematik Geometri Sınavında tüm öğrenciler, sıcak ve zorlu Ramazan gününde, ülkemizin dört bir yanında ter döktüler. Öncelikle öğrencilerimize geçmiş olsun dileklerimi iletiyor ve önümüzdeki hafta sonu devam edecek LYS Maratonunda başarılar diliyorum. Ayrıca bugünün Babalar Günü olmasından ötürü daha bir anlamlı olan bu sınavda, evlatların başarısının en güzel hediye olmasını temenni ediyorum.

Karaman : Tam öğrenme, yorumlama altyapısı, işlem hızı, stres ve heyecanın belirleyici olduğu bir sınavı geride bıraktık. Bu sınava baktığımızda; yığılma aralığının dar olduğu YGS sonuçlarından sonra, yığılma aralığı açılacak ve puan farkı belirginleşecektir. LYS Matematik soruları her yıl olduğu gibi zaman kaybettirdiğinden öğrenciler yetiştirmekte zorlandılar. Geometri ise kapsayıcı olmasına rağmen her soru için ayrılan süre daha fazla olduğundan öğrenciler zaman problemi yaşamadı. Ancak sorular diğer yıllara göre daha kapsayıcı ve daha detaylıydı. Doğru Cevap Eğitim Kurumları Tam Öğrenme modeliyle yine haklı çıktı. Konuların eksiksiz ve detaylı öğretildiği kurumlarımızda yoğun soru pratiği ve deneme takvimiyle öğrencilerimiz sınava eksiksiz hazırlandılar.

LYS MARATONU DEVAM EDİYOR, BU SINAV DİĞER SINAVLARA REHBER OLMALI!

Karaman:   Özellikle kapsayıcı olan bu sınav, ÖSYM’ nin ölçme değerlendirme politikalarını ortaya koyuyor. Öğrencilerimizin 1 haftalık boşlukta bu sınavları referans alarak hareket etmeleri, konu tekrarlarını yapmaları ve bunları yaparken müfredattaki her bilginin önemli olduğunu ve sınavda karşılarına çıkabileceğini göz önünde bulundurmaları gerekir. LYS sonuçlarıyla öğrencilerimizin hedeflerine ulaşmasını, kendisi ve ailesi için iyi bir gelecek ortaya koymasını temenni ediyorum,” dedi.

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co