Azmin Zaferi !..

Azmin Zaferi !..

AZMİN ZAFERİ!

AKP’ NİN Cumhurbaşkanı adayı her ne kadar belli olsa da AK Parti Başkan vekili M.Ali Şahin’ in adayımız Genel başkanımız  Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan’ dır açıklaması ile Yarış hareketlendi.

Adaylığının açıklanmasından sonra Başbakan Cumhurbaşkanı adayı Erdoğan konuşmasında tüm partililerden helallik istedi. İstemeden bir kalp kırdım ise af diliyorum diyen Erdoğan bu bir ayrılık değildir. Yeni bir dönemin başlangıcıdır. Erdoğan’ ın duygulu konuşmasında Emine Erdoğan kızları oğlu ve bir çok partili gözyaşlarını tutamadı.

Erdoğan yeni bir dönem başlayacak ifadelerinde çok haklıydı. Çünkü halkın seçtiği bir Cumhurbaşkanı ile vesayet sevdalılarının sesi kesilecek hem de vesayet tarihin karanlığına gömülecektir.

Bir şiirinden dolayı hapis yatmasına rağmen Devletine küsmeyen tüm zorlukları aşarak Muhtar dahi olamaz diye alay edilen Başbakan oluyor ve Devletin en yüksek makamına aday gösteriliyor.

İşte Azmin zaferi!

Rabbim; dilerse her zorluğu kolaya çevirir. Tuzak kuranların tuzağını boşa çıkarır. Kün feyekün ( Ol denince olur.) Bazı Asker ve yargı vesayetini özleyenler olsa da Erdoğan Çankaya’ ya çıkacak.

İlk Cumhurbaşkanı Atatürk Muhalif Parti Liderlerinin şehir dışında olduğu bir akşamüstü 278 Milletvekilinin 158’ ini alarak Cumhurbaşkanı oldu. İnönü Asker vesayeti ile Cumhurbaşkanı oldu. O günün 1. Ordu komutanı ve generaller toplanarak İnönü olmalıdır diye muhtıra yayınladı. Nedir bu? Vesayet değil de nedir?  Merhum Özal’ a kadar bu böyle devam etti…

1989 da ilk sivil Cumhurbaşkanı na kadar Vesayet ve oyunlarla istediklerini getirdiler. Özal’ın Cumhurbaşkanı olmasını hazmedemeyenler indireceğiz diye çığırtkanlık yaptılar. Ölümü bir türlü aydınlatılamayan Özal dan sonra Demirel oldu Demirel Asker’ in her dediğini yapan karşısında ceketini ilikleyen biri görev süresinin uzamasını isteyen Demirel +5  olayından hayal kırıklığına uğrayarak görevi Ecevit’ in teklifiyle Ahmet Necdet sezer’ e bıraktı. Cumhurbaşkanı sezer’ in yüzünü gören olmadı tam bir emeklilik dönemi yaşadı.

AK Parti iktidarında Abdullah Gül’ ün adaylığına çok engel olunmasına rağmen güçlü iktidarın desteği ile Cumhurbaşkanı oldu. Ne oldu şimdiye kadar olmayanları yaptı Cumhurbaşkanlığı makamı emeklilik makamı değil beyler!  Gül  7 yılda 81 il ve 66 ülke gezerek Türkiye’ nin tanınmasında büyük rol oynadı Ülkemizi tanımayanlar tanıdı ikili ilişkilerle birçok ülke’ ninde Ülkemize gelmesine sebep oldu.

Gelelim AK Parti Genel Başkanı, Başbakan ve Cumhurbaşkanı adayı Recep Tayyip Erdoğan Cumhurbaşkanlığı makamına daha aksiyon getireceği kuşkusuz daha aktif olacaktır.

İlk defa halk iradesinin tecellisi ile daha güçlü bir Cumhurbaşkanı inanıyorum ki; daha büyük hizmetler yapacaktır. Engeller bir bir aşılacak daha güçlü bir Türkiye tesis edilecektir. Ben buna inanıyorum. Sizde inanın…

Millet iradesine artık prangalar vurulamayacaktır.

Muhabbetle…

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co