Azerbeycan eğitim Müşaviri Nesibova Kahramanmaraş’a geldi.

Azerbeycan eğitim Müşaviri Nesibova Kahramanmaraş’a geldi.

Azerbaycan Ankara Büyükelçiliği Eğitim Müşaviri Doç. Dr. Necibe Nesibova Kahramanmaraş`taki Azerbaycan’lı öğrencilerle görüşmek ve çeşitli incelemelerde bulunmak üzere Kahramanmaraş`a geldi.

azar

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi’nde eğitim gören Azerbaycanlı öğrencilerle görüşmek için Kahramanmaraş’a gelen Azerbaycan Büyükelçiliği Eğitim Müşaviri Doç.Dr. Necibe Nesibova, öğrencilerin sorunlarıyla yakından ilgilenmek, problemlerin çözümünde yardımcı olmak için geldiğini ifade etti.

azar2

Kahramanmaraş’ta öğrencileriyle bir araya gelen Eğitim Müşaviri Doç.Dr. Necibe Nesibova, “Öğrencilerimle görüştüm onların problemlerini dinledim. Açıkça ifade etmek isterim ki son yıllarda tek Kahramanmaraş’da değil Türkiye Cumhuriyeti’nin bütün illerinde yeni açılan üniversitelerimiz olsun eskiden beri faaliyetlerde olan üniversitelerimizde olsun, bütün üniversitelerde öğrencilerimizin sayısı günden güne artmaktadır. Bunun en büyük sebebi de bizim gerçekten de ulu önderimizin dediği gibi ‘Bir Milletin İki Devlet Olmasından İleri gelir’ yani bizim çocuklarımız aynı milletin çocuklarıdır. Velilerde çocuklarının buraya yabancı bir ülke görmedikleri ve burada daha rahat ettikleri için herkes rahat rahat Türkiye’de çocuğunun eğitim görmesini tercih etmektedir. Biz 70 senedir Türkiye’ye hasret kaldık. Türkiye’deki öğrencilerimize de söylüyorum. Öğrenci yaşlarımızda Türkiye’ye gelmek, eğitim görmek ve çalışmak bunları hayal bile edemezdik. Ama çok şükürler olsun ki 70 seneden sonra da olsa bu ilişkilerimizle kapılar açıldı. İlişkilerimiz günden güne daha ileriye gitti ama ben eğitimci olduğum için bu ilişkilerin içerisinde en çok değerlendirdiğim ilişkiler eğitim ilişkileridir. Ayrıca öğrencilerimize burada sahip çıkan insanlara hiçbir resmi görevi olmayan, sadece içinden gelen bir sevgiyle öğrencilerimizi kendi evladı gibi görüp onlara yardım eden Türkiyeli kardeşlerimize teşekkür ederim”dedi.

Azerbaycanlı öğrenciler adına Necibe Nesirova`ya Kahramanmaraş`a özgü oyma sanatı hediye eden Kahramanmaraş-Azerbaycan Kültür ve Dayanışma Topluluk başkanı ve AzeDer il temsilçisi Tural Şahbazlı ise şöyle konuştu; “Değerli Eğitim Müşavirimize bizleri ziyaret etti, sorunlarımızı dinlediler. İnşallah Kahramanmaraş`ta bir sıra ziyarette bulunacak eğitim müşavirimiz bizlerin sıkıntılarını dile getirecekler. Ziyaretinden duyduğumuz memnuniyeti ifade ederek, değerli Eğitim Müşavirimize ve bu güzel programa ev sahipliği ettiği için Kervan Han  Restorantı yönetimine teşekkür ediyorum”dedi.

 

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co