Az kalsın bir tarih yok oluyordu

Az kalsın bir tarih yok oluyordu

Selçuklular zamanından kalan Acemli Cami Medresesi öğrenci yurdu bölümünün yatakhane kısmında çıkan de yangın bir tarihin yok olmasına neden oluyordu.

Kahramanmaraş tarihinde önemli bir yer olan Selçuklular zamanından kalan Acemli Cami Medresesi öğrenci yurdu bölümünün yatakhane kısmında çıkan de yangın bir tarihin yok olmasına neden oluyordu. Yangına Büyükşehir Belediyesi itfaiyesi’nin Acemli Camii yurdunda çıkan yangına iki dakika içerisinde müdahale etti. Çıkan yangın sonrası yurt yatakhanesi’nin 2. Katı tamamen yandı.

Konu ile ilgili olarak Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı’ndan yapılan açıklamada; ‘’12 Aralık 2016 tarihinde Şehit Evliya Mahallesi, Acemli Camii’nde bulunan yatılı Kur’an Kursu’nda yangın çıkması üzerine, olay yerine en yakın konumdaki Şekerdere İtfaiye Grubu iki dakika içinde yangın mahalline ulaşarak ilk müdahalenin yapıldığı belirtildi.

yangin-8

Yapılan açıklama şöyle; “Merkez, Sütçü İmam, Tavşantepe, Barbaros ve Binevler grupları eş zamanlı olarak 12 araç ve 36 personelle sevk edildi.

İki katlı ve ahşap ağırlıklı yatakhanenin üst katında başlayan yangın kısa sürede yayıldı. Yoğun duman ve yükselen alevler sebebiyle, büyük zorlukların yaşandığı yangına dört ayrı koldan müdahale edildi. Yaklaşık 2 saat süren çalışmadan sonra alevler tamamen kontrol altına alınarak soğutma çalışmaları başlatıldı’’ denilerek bilgi verildi.

22 öğrencinin kaldığı yatakhanede, yangın çıktığı sırada kimsenin olmaması büyük bir faciayı önledi. Ciddi maddi hasarın oluştuğu yangının elektrik tesisatında meydana gelen kısa devre sebebiyle çıktığı tahmin ediliyor.

Öte yandan, Büyükşehir İtfaiyesi’nden yapılan açıklamanın devamında; yurt, pansiyon, hastane gibi kurumların, İtfaiye Dairesi Başkanlığı ile irtibata geçerek,  binaları yangın tedbirleri yönünden kontrol ettirmeleri ve olası yangınlara karşı eğitim ve tatbikat almalarının elzem olduğu vurgulandı.

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co