Aydınlığı Bu Coğrafyaya Hakim Kılacaklarmış!

Aydınlığı Bu Coğrafyaya Hakim Kılacaklarmış!

 

 

2 Temmuz 1993 Tarihinde Sivas Madımak Otelde yaşanan ve 33 insanımızın katledilmesiyle sonuçlanan olayları anmak ve 24 sene önce yaşananları protesto etmek için kalabalık bir gurupla Sivas’a giden HDP Sözcüsü ve Şanlıurfa Milletvekili Osman Baydemir şunları söylemiş: “ HDP’ye gönül vermiş milyonlarca insan adına, buraya 3 karanfil bırakacağım. Karanfillerden bir tanesi Şeyh Said’in torunları adına, ikinci karanfil Seyit Rıza’nın torunları adına, üçüncü karanfil ise Hacı Bektaşi Veli ve Pir Sultan’ın torunları adınadır. Çok iyi biliyoruz ki bir olduğumuzda karanlığı yeneceğiz, aydınlığı bu coğrafyaya hakim kılacağız.”

 

Osman Baydemir her ne kadar söz olarak bunları söylese de, arif olanlar onun ne demek istediğini çok iyi anladılar. Bu cümlelerle PKK güdümündeki HDP sözcüsü aslında bir türlü desteklerini alamadıkları Şafi Kürtleri, Alevileri ve Hacı Bektaşi Veli Erenlerini avlamaya/tavlamaya çalışmıştır. Yoksa dinsiz-imansız PKK’lıların Madımak’la bir işlerinin olmayacağını herkesten iyi Alevi kardeşlerimizin bildiğinden eminiz.

 

HDP sözcüsünün bu densizliğine Hünkâr Hacı Bektaş Veli Vakfının cevabı gecikmedi. Dergâhın Postnişini Veliyeddin Hürrem Ulusoy tarafından konuyla ilgili yapılan açıklamada şöyle denilmektedir; “Madımak Katliamı anmaları sırasında karanfiller bırakılırken Hacı Bektaş Veli ve Pir Sultan Abdal’ın, Alevilerin kurmuş olduğu Kamber-i Ali sofrasına oturmayan Şeyh Sait ile aynı kefeye konulurken ‘alkışlanması’ incitici bir durumdur. ‘Alevilerin kestiği haramdır, yenilmez’ düşüncesi ile kurulan sofraya oturmayan birinin Yolumuzun uluları ile aynı kefeye konulmasına gönlümüz razı olmaz.”

 

Hünkâr Hacı Bektaş Veli Dergâhı Postnişini Veliyeddin Hürrem Ulusoy bu açıklamayla PKK güdümünde ki HDP sözcüsüne diyor ki; “ Biz sizinle hiçbir zaman hiçbir yerde bir arada olmadık, bundan sonrada olamayız. Haddini bil, Hacı Bektaş Veli ve Pir Sultan’ı ağzına alma.”

 

Şeyh Said’in Torunları tarafından; ‘Şeyh Said Eğitim Kültür ve Dayanışma Derneği’ ismiyle bir dernek kurulduğunu, derneğin başkanlığını Şeyh Said’in büyük oğlu Şeyh Ali Rıza’ın oğlu Mehmet Kasım Fırat’ın yaptığını biliyoruz. Bu dernek adına konuyla ilgili bir açıklama yapıldığını ne duydum nede gördüm. Dernek tarafından son yapılan referandumda ‘Hayır’ kampanyası yürütüldüğünü biliyorum.

 

Kur’an ve Sünnet Rehberliğinde bir İman Hizmeti yürütüldüğünü zannettiğim Bediüzzaman Said Nursi Vafkfı yöneticilerinden de herhangi bir açıklama yapıldığını görmedim, işitmedim. Bu kişi ve kurumlar tarafından ne yazık ki PKK ve onun siyasi uzantılarına gereken cevap verilmiyor. ‘Hadi sende’ denilemiyor. (Veriliyor da benim mi haberim yoksa bilgilendirilmek isterim.)

 

Gerek Şeyh Said gerekse Bediüzzaman Said Nursi ile Son Türk Devletinin kurucuları arasında yaşananları ve Cumhuriyetin kurulduğu günden beri taraflar arasındaki husumetin devam ettiğini herkes gibi bende biliyorum. PKK ve HDP ye açıktan tavır almayan/alamayan bu kişi ve kurumlar acaba “Düşmanımın düşmanı benim dostumdur” düşüncesiyle PKK yandaşları gibi mi düşünüyorlar?

 

Velev ki yeni kurulan Türk Devleti hata yaptı. Kendine başkaldırmayan başta Şeyh Said ve 47 sağdık tebasını suçsuz yere idam etti. İdam ettiği bu 47 kişinin malına mülküne el koyup çoluğunu- çocuğunu sürgün etti. Evlerini başlarına yıktı. Ocaklarını söndürdü. Bunlar doğru. Ama o günkü hükümet yetkilileri, Devlete baş kaldırıldığı düşüncesiyle bunları yaptığını söylüyor. Şeyh Said ve Seyid Rıza hadiseleri ile FETÖ hadisesi benzerlikler göstermiyor mu?

 

Derdest edilen FETÖ ve yandaşları da Devlete isyan etmediğini, başkaldırmadığını, darbeci olmadıklarını söylemiyorlar mı? Ne yapalım, onlar kabul etmiyorlar diye tüm FETÖ yandaşlarını serbest mi bırakalım?

 

Devlet yanlış yapsa da aklıselim, Devletinin yanında yer alır. Kaldı ki Şeyh Said’in son sözü; ‘Mahşerde hesaplaşacağız’ olmuştur. Bazı şeyler mahşere bırakılmalıdır. Bu devlet hepimizin devletidir. Devlete karşı kin besleyenler zaten 100 seneden beri birlikte hareket ediyorlar. Bir asırdan beri kinlerinde ve düşmanlıklarında en küçük bir azalma görülmemektedir. Bu sebeple bahsettiğimiz kişi ve kurumların yetkililerinden PKK’nın değil Türk Devletinin yanında oldukları beyanını duymak isteriz.

 

PKK ve HDP’li hainler; ‘Aydınlığı Bu Coğrafyaya Hakim Kılacaklarmış.’ Köstebekler gibi çukurlarda yaşayan hayvan sürüleri, sizin aydınlıkla ne işiniz olabilir; ‘Siz Gölge Etmeyin Yeter.’

 

 

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co